Згідно з даними Асоціації виробників молока закупівельні ціни на цей продукт вже понад місяць залишаються без змін. Проте, вже зовсім скоро вартість молока знову злетить.

Як інформує аналітикиня Асоціації виробників молока Яна Лінецька, закупівельна ціна екстра ґатунку, станом на 12 січня, залишилася на рівні 12,18 грн/кг без урахування ПДВ. А діапазон цін коливався від 11,90 до 12,50 грн/кг.

Водночас продукт вищого ґатунку коштував 12 грн/кг з діапазоном 11,78-12,30 грн/кг. Перший ґатунок залишився на рівні 11,60 грн /кг - за нього пропонували від 11,27 до 11,90 грн в залежності від партії. Відзначається, що середньозважена ціна трьох ґатунків залишилася на рівні 11,92 грн/кг.

Молоко, скріншот з відео
Молоко, скріншот з відео

Крім того, за даними ФАО, зростають ціни на сири на фоні наростального попиту у світі. Це надало підтримку Індексу цін на молочні продукти.

Популярні новини зараз
Тікати вже немає куди: які види повісток можуть отримати Україна під час мобілізації Не капуста, а "золото": супермаркети різко підняли ціни на овоч, заплатити доведеться на 40% більше Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах "Йде не туди": "Холостяк" Алекс Топольський згадав приставання іншого хлопця
Показати ще

В грудні Україна поставила на експортні ринки молочної продукції на 18,2 млн дол. (категорії 0401-0406), що на 24% менше, ніж у листопаді, та на 5,2% менше, ніж у грудні 2021 році.

Водночас за рік Україна втратила 1,08 млн т молока. Фахівці відзначають, що промисловими господарствами було вироблено 2,619 млн т молока, що на 5,4% менше, ніж торік, а от домогосподарства втратили 15,7%, або 933,7 тис. т — 5,012 млн т.

Фото: опитування АВМ
Фото: опитування АВМ

Нагадаємо, якщо потрібна медична допомога, а мобільний зв'язок відсутній: у МОЗ підказали, що робити

Як повідомляв "Знай.ua", ви можете не помітити небезпеку: яких обов'язкових правил потрібно дотримуватися взимку

Також "Знай.ua" писав, кому з українців полегшать отримання субсидії: у ПФУ назвали умову