Українці мають право на грошову допомогу при народженні дитини. Наразі вона становить 41 280 гривень. Відразу виплачують 10 320 гривень, далі — по 860 гривень на місяць протягом 36 місяців. Як оформити допомогу дистанційно та хто це може зробити, повідомляє Міністерство соціальної політики.

Виплати при народженні дитини можна оформити на одного з батьків або опікунів, з яким постійно мешкає малюк. Заявка на виплати подається протягом 12 місяців від дня народження дитини, протягом періоду дії карантину та ще одного місяця після її завершення.

Українці з дитиною, фото: Знай.ua
Українці з дитиною, фото: Знай.ua

У нинішніх реаліях батьки не завжди мають можливості особисто звернутись для оформлення виплат, тому зробити це можна в онлайн-режимі:

Крок перший. Реєстрація або авторизація у кабінеті електронних послуг Мінсоцполітики.

Популярні новини зараз
"Випала карта Сонця": відомий астролог поділився прогнозом "подвійної" перемоги України - ворог зникне, як роса Українка Апанасенко з "Міс Всесвіт-2023" продала свої крила: "На протези" Порівняння цін у супермаркетах Німеччини та України - різниця колосальна Гаманці пенсіонерів стануть "пухлішими": хто отримає велику надбавку в 2023 році
Показати ще

Крок другий. Заповнення онлайн-форми на отримання допомоги, яку потрібно підтвердити підписом.

Гроші, виплати. Фото: скриншот Youtube
Гроші, виплати. Фото: скриншот Youtube

Після цього заява отруюється в органи соцзахисту, і допомога буде призначена не пізніше наступного дня після отримання заявки. Затримки можуть виникнути, якщо була допущена помилка під час заповнення форми.

Крім того, оформити допомогу дистанційно можна за допомогою послуги "ЄМалятко" на порталі "Дія".

Раніше портал Знай повідомляв, пенсіонери нарешті заживуть? Кому у 2023 році значно збільшать виплати.

Також наш портал інформував, кошти зайдуть через три дні: Пенсійний фонд у стислий термін виплачуватиме лікарняні.

Крім того, ми писали, українці можуть отримати безкоштовну медичну допомогу у разі травмування: послуги та нюанси.