Стало відомо про те, до якого віку діти зможуть отримувати пенсії по втраті годувальника, а також якнайшвидше її без проблем оформити.

Про це розповіли у Пенсійному фонді України.

Справа в тому, що діти, які втратили годувальника, мають право на виплату пенсій і держава забезпечує його виплатами аж до повноліття. Однак її можуть припинити, і у відомстві розповіли про такі випадки.

Соцвиплати. Фото: скрін youtube
Соцвиплати. Фото: скрін youtube

Згідно з українськими законами, а саме ч.2, ст.38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виплати припиняються починаючи з першого числа місяця, який слідує за тим, у якому відбулися обставини, через які виплати припиняються.

Популярні новини зараз
Доведеться давитися цикорієм? Українські супермаркети підняли ціни на каву, стосується кожної марки Чому яйця не варто зберігати в холодильнику: прості причини, про які ніхто не знав По-жирному вже не буде: українські супермаркети поділилися новими цінами на солоне сало та свинину Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах
Показати ще

Серед інших факторів, які можуть впливати на припинення виплат дітям, це досягнення 18-річного віку. Однак, якщо це відбувається 1 січня 2023 року, тоді він отримає ще одну пенсію щодо втрати годувальника, яка була призначена за минулий місяць.

Гроші. Фото: скриншот Youtube
Гроші. Фото: скриншот Youtube

Розмір пенсії у зв'язку із втратою годувальника обчислюється на підставі наданих до заяви документів і не може бути нижчим:

  • 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, — на одного непрацездатного члена сім'ї;
  • 120% - на двох;
  • 150% - на трьох і більше.

На сьогодні мінімум на рівні 2093 гривень, і крайня індексація відбулася на початку грудня минулого року.

Виплати на дитину, кадр з відео
Виплати на дитину, кадр з відео

Нагадаємо, що росіяни мріють заморозити українців, а замерзають самі: сидять у мороз без опалення .

Раніше повідомлялося, що способи швидко зігріти взимку ноги: якщо немає опалення, а захворіти зовсім не хочеться

Також, відключення електроенергії: українців попередили до чого готуватися, терор не пройшов безвісти .