М'ясо в Україні у прямому сенсі стає на вагу золота, оскільки ціни за 2022 рік злетіли до небачених висот. Станом на останні дні грудня середні ціни на свинину та сало вкрай неприємно дивують. Що і скільки подорожчало, показують дані моніторингу, опубліковані на порталі Мінфін.

Українцям стає все складніше вижити в нових реаліях, оскільки ціни на продукти, особливо на м'ясо, стрімко зростають. При цьому доходи більшості громадян скоротилися або в кращому разі залишилися на колишньому рівні, але з урахуванням інфляції цього все одно не вистачає.

Супермаркет. Фото: Знай. UA
Супермаркет. Фото: Знай. UA

Так, супермаркети показали, скільки коштує свинина на 29 грудня. Свиняча грудинка пропонується в середньому по 175,81 гривні за кіло, а ще у листопаді цінник складав 166,08 гривні. Лопатки пропонуються по 161,77 гривні, замість листопадових 154,77 гривні. Ошийок подорожчав із 195,86 до 196,15 гривні за кіло, а ребра зі 160,69 до 166,21 гривні за кілограм.

Ціни на свинину. Фото: скрін Мінфін
Ціни на свинину. Фото: скрін Мінфін

Популярні новини зараз
Володимир Зеленський взявся за Андрія та компанію з Івано-Франківська, який знущався з українок: "До 7 років в'язниці" Організатор п'яних вечірок щасливий, що став популярним: "В 19 років твій *бальник знає вся країна" Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах Колишня Міші Заливака Юля "Зайка" Бельченко розповіла про підставу на "Холостяку": "Я не вкрала, не вбила..."
Показати ще

Ціни на свинину. Фото: скрін Мінфін
Ціни на свинину. Фото: скрін Мінфін

Ситуація із салом також не радісна. Якщо домашнє сало трохи впало в ціні – з 191,67 до 189 гривень за кіло, то солоне пристойно подорожчало – 268,07 гривні за кіло замість листопадових 258,32 гривні.

Ціни на сало. Фото: скрін Мінфін
Ціни на сало. Фото: скрін Мінфін

Раніше портал Знай повідомляв, шашлик побачимо лише у снах? За місяці війни в Україні сильно скоротилося виробництво м'яса.

Також наш портал інформував, настав час смажених ніжок? Українські супермаркети поділилися новими цінами на курятину.

Крім того, ми писали, стрибок цін восени – ще "квіточки": після свят в Україні можуть відчутно подорожчати ходові продукти.