Нумізмати полюють на рідкісні монети, та готові платити шалені гроші за особливо викарбовані монети.

На сайті продажу особливих грошових засобів виставили на продаж рідкісну монету номіналом 1 гривня, яку було випущено в 1992 році в якості пробної. Цінність нумізмати оцінюють через маленький тираж монети. Пробних монет з'явилося лише 150 штук. Ціна становить майже 2000 доларів.

Продавець під ніком Ostapp представив свій унікальний лот на спеціалізованому електронному аукціоні Violity. Він знаходиться у Винниках на Львівщині, приймає оплату на картку ПриватБанку та готовий відправити монету по Україні Новою поштою. За товаром зараз стежать 100 колекціонерів.

Популярні новини зараз
Посадили у "бусик" чи ламають двері? Українцям нагадали, куди скаржитися на ТЦК ПриватБанк встановлює обмеження на зняття готівки: що радять клієнтам Доведеться вмикати режим тотальної економії: українцям приготували нове підвищення тарифів Українців змусять платити за власні заощадження
Показати ще

Вартість монети склала 70 тисяч гривень або 1946 доларів за нинішнім курсом. За даними Ostapp, гривня виготовлена із латуні, перебуває у хорошому стані та не піддавалася реставрації.

Фахівці зазначили, що монета номіналом 1 грн 1992 року випуску – пробна, її чеканили під час налаштування обладнання. Її неможливо знайти у вільному обігу.

Особливістю таких монет є гурт. Плашки для нанесення напису швидко зносилися, тому їх виготовили з датами 1994 та 1995 років. Пробні монети карбували з датою 1992 року, тому на гурті видніється надпис 1994 чи 1995 рік.

Нагадаємо, ми писали, що НБУ "наштампує" нових Сковороду і Шевченка до Дня Незалежності: ви не впізнаєте старі купюри.

Як повідомляв "Знай.ua" в Україні продають монету в 1 гривню за тисячу доларів - час перевірити кишені.

Також "Знай.ua" інформував, Нацбанк відмовився від 25 копійок, українцям радять придивитися: "100 доларів за монету"