Українці в деяких випадках мають право вимагати перерахунку суми у платіжках за комунальні послуги. Це можливо у разі, коли не встановлені лічильники або послуги, що надаються, мають низьку якість Про це йдеться в постанові уряду №151.

У разі водопостачання українці можуть заощадити лише у разі його тривалої відсутності. Так, у ухвалі йдеться, що відключення води можуть відбуватися до шести годин на добу, а загальна частка відсутності водопостачання повинна не перевищувати 30%. Якщо води немає більше цього часу, то щодобово порушення допустимого відхилення суми у платіжці має скорочуватися на 3,3%. Наприклад, якщо за місяць було три порушення, то сума зменшується на 9,9%.

Водопостачання. Фото: скрін youtube
Водопостачання. Фото: скрін youtube

У разі відсутності електрики, то суми у платіжках будуть меншими за рахунок скорочення обсягів споживання.

Перерахунок суми у платіжці за опалення українці мають право вимагати, якщо у квартирі холодніше за 18 градусів. Втім, через війну в уряді вже попереджали громадян, що температура буде нижчою за норму на два градуси. Це потрібно, щоб збільшити шанси на успішне проходження опалювального сезону.

Популярні новини зараз
Оплата за розподіл газу зміниться: хто вже в лютому буде платити інакше Повернення переплати за газ: як українцям погасити борги новому постачальнику Ірина Фаріон накинулась на "неправильні" імена українців: "Викликає огиду" Чому яйця не варто зберігати в холодильнику: прості причини, про які ніхто не знав
Показати ще

Платіжки. Фото: скрін youtube
Платіжки. Фото: скрін youtube

За гарячу воду можна платити на 10% менше, якщо її температура становить менше ніж 45-49 градусів, оскільки норма становить 50-75 градусів. 30-відсоткова знижка за платіжкою – якщо температура нижче 40-44 градусів.

Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, що українців попередили про підвищення тарифу на популярну комунальну послугу: що і на скільки подорожчає.

Також наш портал інформував, сидіть удома, за вас усе зроблять: українцям розповіли, як із 1 грудня зміниться призначення субсидій.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, Денис Шмигаль розповів, що буде з тарифами на комуналку та субсидіями цієї зими: чи є привід для паніки.