Є думка, що в Україні через підле вторгнення російських окупантів багато продуктів харчування стали дефіцитними. У цьому списку є і гречка. Нещодавно кілограм крупи коштував понад 100 гривень, проте на сьогоднішній день стали "легше".

У Міагрополітики розповіли, чи варто українцям цієї зими ще одну хвилю зростання цін та чи вистачить гречки всім споживачам.

Гречка, скріншот: YouTube
Гречка, скріншот: YouTube

Так, українським аграріям вдалося зібрати 156 тис. тонн гречки зі 115 тисяч га, тож буде можливість її експортувати до Євросоюзу та інших країн. Про це розповів фермер Василь Зубрицький.

"Для внутрішнього споживання нам потрібно приблизно 140-150 тис. тонн гречки. Тому відчутного дефіциту гречки не буде, а в 2023 році, думаю, ми навіть експортуватимемо її до ЄС", – каже фермер Василь Зубрицький .

Популярні новини зараз
Українці вибухнули люттю та мемами про Тищенко, який гуляє у Таїланді: зустрічається з "коралевською" родиною Втрачають смак і стають небезпечними: які продукти категорично не можна заморожувати А де ж Геля? Українцям розповіли, куди зникла напарниця Вєрки Сердючки та чи замішана в цьому Інна Білоконь До 60-ти чекати не потрібно: українцям запропонували вийти на заслужений відпочинок у 54 роки, що необхідно
Показати ще

Гречка, скріншот: YouTube
Гречка, скріншот: YouTube

Він зазначив, що раніше в Україні постійно скорочувалися площі під гречкою, росія купувала гречку в Казахстані і експортували її до нас.

Так було до минулого року, тож у нас гречку невигідно було вирощувати – її ціна була нижчою за собівартість. Цього року площі трохи збільшили. На Заході України була гарна врожайність – 15-20 центнерів з га.

Наразі тонна гречки коштує близько 22 тис. гривень, тож рентабельність десь 10-15%. Це вже нормальна рентабельність, за якої можна працювати. Наступного року площі будуть більшими. Тим більше, що імпорт не заважає.

Поки що гречка коштує в середньому 76,37 грн. Минулого місяця середня ціна становила 80,78 грн. за кіло. Найдешевшу пропозицію пропонує Ашан – 67,30 грн.

Нагадаємо, як приготувати їжу на сухому спирті і виготовити пальник вдома: ці поради позбавлять вас зайвого клопоту.

Раніше повідомлялося, скорочення виробництва та стрімке зростання цін: молочна індустрія в Україні переживає складні часи.

Також, для піци, до вина чи просто так: супермаркети знизили ціни на сир, саме час поповнювати запас.