Останній місяць на рік продовжить неприємно дивувати українців. Популярні продукти та овочі виростуть у ціні ще сильніше.

Про це пише vikna.tv .

Восени в Україні, на диво, почали значно зростати ціни на яйця, і їхня вартість підскочила з 37,50 до 77,50 гривень за десяток. Понад два, що призвело українців у стан шоку.

Ціни на яйця. Фото: скрін youtube
Ціни на яйця. Фото: скрін youtube

Старша наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру Інститут аграрної економіки Світлани Пашко наголосила, що на це є одразу кілька причин.

Популярні новини зараз
Vodafone порадували українців цікавою пропозицією: лише 1 копійка але є умови Чому не можна тримати кришку унітазу відкритою: питання не лише гігієни Один з найулюбленіших видів м'яса в українців подешевшав: є можливість забити морозилку Гаманці пенсіонерів стануть "пухлішими": хто отримає велику надбавку в 2023 році
Показати ще

Йдеться про зменшення обсягів виробництва, збільшення продуктивних витрат, а також про зростання цін на пально-мастильні матеріали, електроенергію та витрати на логістику.

Ковбаса, сир, супермаркет. Фото: Знай.ua
Ковбаса, сир, супермаркет. Фото: Знай.ua

Крім того, протягом грудня можуть подорожчати продукти, для виробництва та зберігання яких потрібні витрати електроенергії. Насамперед це м'ясні - на 7-10%, молочні продукти - 10-15%, кондитерка, хліб та соняшникова олія - ​​10%, а також овочі з борщового набору - на 15-20%.

Ціни на овочі. Фото: скрін youtube
Ціни на овочі. Фото: скрін youtube

"Використання генераторів на паливі коштує приблизно вп'ятеро дорожче. Тому ми спостерігатимемо подорожчання низки продуктів на 10-15% залежно від категорії", - пояснив голова Всеукраїнської аграрної ради.

Фрукти та овочі при цьому можуть залишитися на колишньому рівні.

Фрукти. Фото: скриншот Youtube
Фрукти. Фото: скриншот Youtube

Найголовніше, що сьогодні Україні зовсім не загрожує дефіцит жодних продуктів, проте штучний ажіотаж може вплинути на підвищення цін.

Нагадаємо, що для піци, до вина чи просто так: супермаркети знизили ціни на сир, саме час поповнювати запас

Раніше повідомлялося, що нарешті дочекалися підвищення: хто з пенсіонерів отримає великі суми .

Також українців попередили про підвищення тарифу на популярну комунальну послугу: що і на скільки подорожчає