Не часто, але все ж таки буває так, що лічильник газу виходить з ладу або не проходить перевірку, яка проводиться регулярно.

Відбутися це може з різних причин, але хто має платити за заміну газового лічильника?

Напевно мало хто знає, що не завжди обов'язок про фінансування заміни лічильника лежить саме на господарі квартири. Українцям роз'яснили, у яких випадках облгаз має замінити лічильник безкоштовно, якщо прилад не пройшов перевірку або вийшов із ладу. Про це пише ГазПравда.

Газовий лічильник, фото: Знай.ua
Газовий лічильник, фото: Знай.ua

Так, якщо лічильник газу, що вийшов з ладу, або прилад, який не пройшов перевірку, є власністю споживача, то рішення про доцільність його ремонту приймає облгаз, враховуючи технічні та економічні фактори.

Популярні новини зараз
"Ми не зможемо перемогти": Дмитро Кулеба у відчаї звернувся до країн НАТО Головне за 29 листопада: скандал з Поляковою, подорожчання продуктів, кінець Лукашенка та нові ціни на гречку і яйця Індексація пенсій з 1 грудня: кому з літніх українців пощастить із надбавкою Зміни у виплаті пільг: з 2023-го року починають діяти нові правила
Показати ще

Якщо ухвалено рішення про те, що прилад обліку потрібно передати в ремонт, то встановлюється тимчасовий лічильник, а пізніше відремонтований власним коштом лічильник протягом двох місяців.

У разі прийняття рішення про недоцільність проведення ремонту лічильника газу, облгаз зобов'язаний протягом 15 робочих днів після результатів проведення періодичної повірки (але не пізніше за двомісячний термін) безкоштовно встановити власний розрахунковий лічильник газу (тирозміром не більше лічильника газу побутового споживача).

Лічильник. Фото: mr Build.ru
Лічильник. Фото: mr Build.ru
Лічильник. Фото: mr Build.ru

При цьому у зазначені терміни облгаз зобов'язаний повернути побутовому споживачеві його лічильник газу та письмово повідомити споживача про результати проведення періодичної перевірки. У цьому випадку побутовий споживач не може відмовитись від встановлення лічильника газу облгазом.

Якщо ж лічильника було передано на перевірку і не було встановлено вчасно, споживачам рекомендують звернутися зі скаргою до НКРЕКУ для перевірки фактів порушення норм Кодексу газорозподільних систем.

Нагадаємо, терміново оформити субсидії до 1 грудня: відома юрист Дучич попередила українців, адже потім будуть проблеми.

Раніше ми повідомляли, що експорт електроенергії до ЄС – фейк: як Росія намагається посварити українців дезінформацією.