Українці, які стали клієнтами "ПриватБанку", почали масово скаржитися, що з їхніх рахунків списують гроші, які надходять як пенсії або соцдопомога. У свою чергу, представники банку вирішили розповісти, чому так відбувається. Виходить, що банк на це має законні підстави.

Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських телеканалів.

ПриватБанк, фото: Знай.ua
ПриватБанк, фото: Знай.ua

Після початку повномасштабної війни багато громадян потрапили у скрутне матеріальне становище і не можуть вчасно покривати свої кредити та розстрочки. Але банки не можуть списати їм усі борги. Саме тому вони продовжують знімати щомісячні платежі з карток клієнтів. За законом банк має право зняти з картки боржника на покриття боргу будь-які кошти.

Винятки є лише для військових. Згідно із законопроектом, ухваленим урядом 27 липня, банки не мають права "вибивати борги" з військовослужбовців. Однак слід зазначити, що це не скасовує наявність боргу, який рано чи пізно доведеться віддавати.

Популярні новини зараз
Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування Температура у квартирі підскочить на кілька градусів: як збільшити продуктивність батарей, перевірені способи Зміни у виплаті пільг: з 2023-го року починають діяти нові правила путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

Банкомат "ПриватБанку", фото: znaj.ua
Банкомат "ПриватБанку", фото: znaj.ua

Одна із клієнток ПриватБанку поскаржилася на сайті Minfin, що банк незаконно перерахував більше половини допомоги ВПО за два місяці на повне погашення відсотків за кредитом та сплату обов'язкового платежу.

Представники ПриватБанку пояснили жінці, що згідно з умовами та правилами надання банківських послуг, з якими клієнти можуть ознайомитись на офіційному порталі фінансової установи, банк може списувати з картки кошти, а також з інших відкритих рахунків, якщо до 25 числа місяця клієнт не здійснив мінімально необхідний платіж . І не важливо, яке походження коштів, які на карті. Це можуть бути пенсії, виплати ВПО тощо.

Нагадаємо, українці більше не побачать доларів? Що буде з курсом під кінець року.

Раніше повідомлялося, що українка поскаржилася на "Ощадбанк", який зіграв на довірі пенсіонера: "Не вистачає 100 грн".

Також, пенсії за віком: у ПФУ пояснили, як визначаються, і що береться до уваги.