Ціни на продукти в Україні стрімко набирають космічних висот. За даними Держстату ціни на свинину у 2022 році від січня до жовтня зросли на 33% та склали в вересні 164,30 грн у середньому.

Водночас на сало ціни зросли на 55% за аналогічний проміжок часу і складають 149,7 грн. Про це детальніше йдеться у новому дописі на фейсбук-сторінці Ukrainian Agribusiness Club. Свій прогноз дав аналітик УКАБ в ефірі телеканалу "Суспільне Новини".

"В найближчому майбутньому ціни на м’ясо залежатимуть від вартості енергоресурсів, кормів, вітамінів, об’єму імпортних поставок, інфляції та індексу споживчих цін", – говорить він. Max Gopka

Продаж м'яса. Фото: скрін youtube
Продаж м'яса. Фото: скрін youtube

Фахівці пояснюють, що зараз на ціну виробництва м'яса в Україні найбільше впливають:

Популярні новини зараз
Чого потрібно позбутися перед Новим роком: залиште в минулому ці 5 речей, щоб почати все з чистого аркуша Катя Репяхова заявила, що не боїться розлучення з Віктором Павліком: "Коли він зустрічав своїх нових дружин..." Як нашвидкуруч зробити свічку без воску: "запчастини" знайдуться на будь-якій кухні Катя Лозовицька розповіла про бруд на шоу "Холостяк", шкода тільки Топольського: "Я вперше заплакала"
Показати ще

Стрімке скорочення поголів'я відбулося передусім через бойові дії та внаслідок тимчасової окупації територій. За 9 місяців поголів'я скоротилось приблизно на 10% в Україні.

  • Здорожчання логістики й палива для транспортування.
  • Зростання ціни на вітаміни й мікроелементи. Їх ціна також зросла залежно від країни постачання приблизно на 30%.
  • Вартість кормів. Восени суттєво зросли ціни на зернові й олійні.

Ціни на м'ясо, скріншот з відео
Ціни на м'ясо, скріншот з відео

Максим Гопка додає, що, крім того, ціни залежать й від імпорту м'ясної продукції, котрий стримує їх, навіть якщо загальний об'єм імпорту складає 15% від загальної кількості м’яса на ринку України. За його словами за 9 місяців 2022 року було імпортовано 40,7 тис. тонн свинини, що на 58% більше, ніж в аналогічний період минулого року.

"Наразі динаміка починає вирівнюватися та повертається до довоєнних часів. Скоріш за все, в найближчі місяці ситуація стабілізується й ми не побачимо на ринку великих об’ємів імпортного м’яса", – говорить він. Макс Гопка

Нагадаємо, питимемо несолодку каву і чай? Виробники цукру зіткнулися з проблемами

Як повідомляв "Знай.ua", очищення води в домашніх умовах: дієві способи, які виручать у складний момент

Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили обов'язкову умову призначення пенсії: терміни обмежено