По досягненню пенсійного віку, кожен українець, який має необхідний стаж, має право вийти на заслужений відпочинок. Втім, бувають нюанси, за яких в оформленні пенсії можуть відмовити. Про це пише napensii.

Оформити пенсію за віком українці можуть особисто звернувшись до Пенсійного фонду, але через війну така можливість є не у всіх громадян. Також можливе автоматичне призначення пенсії, але скористатися ним також можуть не всі.

Пенсійний фонд, скріншот: YouTube
Пенсійний фонд, скріншот: YouTube

Так, автоматичне призначення пенсії за віком можливе, якщо у реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцем або застрахованою особою було подано на переведення в електронний вигляд трудової книжки). Якщо стажу в реєстрі недостатньо, то пенсія оформляється за заявою, яку можна подати через сервісний центр Пенсійного фонду України або веб-портал електронних послуг ПФУ.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
"Я воював, су*а, бл*": п'яні харківські чиновники вирішили, що війна вже скінчилася та влаштували раллі містом Остання дзеркальна дата перед Новим роком: як правильно провести 12 грудня, щоб збулися бажання Катя Репяхова заявила, що не боїться розлучення з Віктором Павліком: "Коли він зустрічав своїх нових дружин..." Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок
Показати ще

Таким чином, виходить, що якщо в системі персоніфікованого обліку відсутня інформація про необхідну кількість стажу, то пенсія за віком не призначається. Якщо людина не подає додаткові документи протягом трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку, то у ПФУ вважають, що ця особа прийняла рішення отримувати пенсію з пізнішого віку.

Раніше портал Знай повідомляв, в Україні нагадали, як оформити пенсію онлайн: до Пенсійного відвідати лише один раз.

Також наш портал інформував, грошова форма субсидій та опалювальний сезон в умовах війни: у Міністерстві соціальної політики розповіли про зміни.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, деяким категоріям українців змінять механізм нарахування пенсій: у Міністерстві соціальної політики розкрили деталі.