Щоб вийти достроково на пенсію за віком необхідно виконати 5 умов, які є обов'язковими. На початку року Верховна Рада ухвалила закон у якому надається право виходити на пенсію за віком достроково.

Закон набрав чинності 30 квітня. Про це розповів начальник Головного управління Пенсійного фонду у Дніпропетровській області Юрій Козак. Щоб скористатися правом дострокового виходу на пенсію, потрібно дотриматись кількох важливих умов.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

1. На день звільнення з роботи людині має залишатися не більше як півтора року до досягнення пенсійного віку (60 років, визначено ст. 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування").

2. Наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі. Для чоловіків це 35 років, для жінок – 30 років.

Популярні новини зараз
В Україну повертається літо: які області добряче пригріє сонечко, прогноз погоди на 27 вересня У Міноборони заспокоїли військових, які недоотримали гроші за останні місяці: у чому виявилася причина Як курс долара вплине на розмір пенсій у 2023 році: чи отримають українці надбавку до виплат Водіям, які вирішили заощадити на бензині, загрожує величезний штраф: перевищує вартість транспорту і позбавляє прав
Показати ще

3. Звільнення має відбуватися з ініціативи роботодавця виходячи зі змін умов праці.

4. Скористатися таким правом можуть лише особи, трудовий договір з якими розірваний у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скорочення чисельності чи штату працівників.

5. Людина повинна зареєструватися в державній службі зайнятості, при цьому не має бути придатна для неї робота.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Якщо пенсіонер працюватиме у період досягнення пенсійного віку, дострокова пенсія не виплачуватиметься.

Нагадаємо, ми писали, що безробітним українцям полегшили життя: що пропонують на новому держпорталі.

Як повідомляв "Знай.ua" долар в Україні підскочив до нових рекордних показників: скільки просять в обмінниках.

Також "Знай.ua" інформував, ціни на молоко пішли вгору: українців попередили про подорожчання продукту.