В Україні розпочалося збирання гречки і за прогнозами її вистачить, щоб покрити внутрішню потребу і навіть сформувати резерв. Чи стане продукт при цьому доступнішим для українців, розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі національного телемарафону.

Представник Мінагрополітики зазначив, що ціни на гречку злетіли з початку повномасштабного російського вторгнення через розірвання ланцюгів імпорту, але вже у жовтні вартість крупи може знизитися.

Ціни на гречку, скріншот з відео
Ціни на гречку, скріншот з відео

Тарас Висоцький заявив, що, щоб уникнути дефіциту крупи, навесні було засіяно більше площ під гречку. Очікується, що Україна збере 140 тисяч тонн гречки, що на 30-40 тисяч тонн більше, ніж потрібно для внутрішнього споживання. Відповідно, ціни мають піти вниз.

Скрін, відео YouTube гречка
Скрін, відео YouTube гречка

Популярні новини зараз
Україна подала заявку на пришвидшене приєднання до НАТО: Володимир Зеленський зробив термінову заяву На українських АЗС піднялися ціни на бензин: яка ситуація з іншими видами палива У "Дизель-шоу" показали, як вразили українські дідусі: ледь човгає, а біжить за зброєю Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

"Зараз збирання гречки тільки розпочалося, обмолочено 8% площ, зібрано близько 12,6 тис. тонн. Загалом очікується зібрати 140 тис. тонн. При тому, що внутрішнє споживання становить 100-110 тис. тонн. Відповідно Україна повністю забезпечить себе гречкою, ще й сформує резерв. Тому вже у жовтні, коли крупа буде оброблена і надійде до споживача, очікуємо на зниження ціни", - пояснив Тарас Висоцький.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, що дорожчає вже три місяці поспіль: в українських магазинах злетіли ціни на популярний молочний продукт.

Також наш портал інформував, що в Україні суттєво подорожчав ще один овоч, і зниження ціни не передбачається: що стало першопричиною.

Крім того, наш портал інформував, ціни на свинину можуть пробити новий максимум, прогнози не втішають: тепер купувати на свята або знижки.