Для призначення пенсії для досягнення пенсійного віку українець повинен мати за плечима необхідний страховий стаж. Якщо стажу не вистачає, його можна докупити. Як це зробити та що для цього потрібно знати українцям, розповідає "Пенсійний кур'єр".

Досягти пенсійного віку задля отримання пенсії недостатньо. Кожен українець повинен мати необхідну кількість страхового стажу, що збільшується з кожним роком. Деякі громадяни, які певний період життя не працювали офіційно, можуть не добрати потрібний стаж до того моменту, коли час виходити на пенсію. Втім, проблема вирішувана.

Пенсіонер, фото з Facebook
Пенсіонер, фото з Facebook

Так, українці мають право докупити стаж для того, щоб не залишитися без пенсії або не працювати додаткові роки. Для цього потрібно сплатити єдиний соціальний внесок. Попередньо необхідно укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пенсіонери, скріншот з відео
Пенсіонери, скріншот з відео

Популярні новини зараз
Білоруси оточили польський кордон із великими валізами: бояться початку мобілізації від Лукашенка, але боротися не хочуть Батьків путіна попросили вплинути на божевільного сина: дістати з могили Через борги за комуналку заберуть майно: хто може залишитися ні з чим Українцям у жовтні виплатять по кілька сотень гривень: хто і як зможе отримати
Показати ще

Для укладення договору українцю необхідно звернутися до будь-якого територіального органу Державної податкової служби та надати:

  • заяву встановленої форми;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
  • копію документа, що засвідчує особу.

Раніше портал Знай повідомляв, пенсіонерам уріжуть пенсії, а на деяких подадуть до суду: українцям нагадали про один важливий нюанс.

Також наш портал інформував, що діти українських захисників можуть отримати до 7000 грн: названі умови.

Крім того, ми писали, що українці можуть отримати компенсацію за оплату комуналки: як подати заявку.