У Національному банку України заявили про небезпеку потрапляння в готівковий обіг банкнот гривні, навмисно пошкоджених банками під час війни.

У цьому випадку мова йде про гроші, викрадені окупантами або мародерами із захоплених відділень банків, пояснюють у пресслужбі НБУ.

"Якщо під час розрахунків вам пропонують пошкоджену банкноту, краще відмовитися та попросити іншу. Доречним також буде повідомити про розповсюджувачів таких банкнот Національній поліції України, щоб зупинити дії зловмисників", - йдеться в повідомленні. НБУ

Навмисно пошкоджені банкноти, НБУ
Навмисно пошкоджені банкноти, НБУ

Як зазначають в НБУ, підроблені та навмисно пошкоджені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про вилучення з обігу таких банкнот інформуються правоохоронні органи, які здійснюватимуть відповідні розслідування.

Популярні новини зараз
Головне за ніч, 25 вересня: ДТП Андрія Бєднякова, тортури захисників "Азовсталі", нові пенсії та Нікітіна без Олени Кравець Хоробрі іранські жінки поставили на вуха всю країну: режим палає, заворушення охопили міста Українські пенсіонери можуть легко втратити пенсії: що не слід затягувати на пів року Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

В НБУ повідомили ознаки пошкоджених банкнот:

  • Банкноти можуть бути пошкоджені механічним способом - обрізання не менше половини банкноти та її знищення;
  • розрізання навпіл або на три частини;
  • просвердлювання в банкноті трьох або більше отворів
  • або спеціальними розчинами чи іншими фарбувальними речовинами із зафарбовуванням не менше 50% загальної площі банкноти.

"Найімовірніше, йдеться про викрадення такої готівки з відділень українських банків, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях України, та її поширення в готівковому обігу з метою дестабілізації ситуації у фінансовій сфері", - повідомили в НБУ. НБУ

Нацбанк - фото PaySpace Magazine
Нацбанк - фото PaySpace Magazine

Нагадаємо, восени здорожчає низка популярних товарів: чи варто запасатися продуктами вже зараз

Як повідомляв "Знай.ua", в Україні подешевшала низка овочів попри негативні прогнози: які продукти варто купити просто зараз

Також "Знай.ua" писав, посилка за 1 гривню: Нова пошта змінила тарифи, хто і коли може скористатися