Українцям нагадали, що максимальний термін для прийняття спадщини у період дії воєнного стану може складати десять місяців з часу її відкриття.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляється на фейсбук-сторінці "Пенсійного кур'єра", відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця цього права. Зокрема, йдеться й про орендну плату за землю, яка дісталась у спадок.
"Дійсно, спадкоємець, який у встановленому законом порядку прийняв спадщину, є її власником з часу її відкриття, а документом для підтвердження права власності на спадкове майно є свідоцтво на спадщину. Проте, відсутність реєстрації права власності не зумовлює позбавлення особи прав користування та володіння належним їй майном", - йдеться у повідомленні.
Юрист із земельних питань Сергій Корнійчук зазначив, що саме на цьому наголошує Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 609/1231/19, — пояснює.
Фахівець пояснив, що для того, щоб отримати кошти за земельну ділянку, яка дісталась за заповітом і перебуває в оренді, можна скористатись одним з двох наступних варіантів:
- Дочекатись, поки мине 4-місячний додатковий термін, отримати свідоцтво про право на спадщину та звернутись до орендаря за своїми коштами.
- Скористатись правом на отримання коштів без свідоцтва про право на спадщину. Для цього необхідно зібрати пакет документів. Деталі читайте в ексклюзивному матеріалі на Соціальній інформаційній платформі:
Нагадаємо, супермаркети оновили ціни на курятину і свинину: скільки коштуватиме м'ясо на початку серпня
Як повідомляв "Знай.ua", українців планують обкласти новим податком: міністр фінансів пояснив, кого це стосується
Також "Знай.ua" писав, роботодавці зможуть звільняти працівників під час війни ще з однієї причини: Мінекономіки надало дозвіл