3 січня 1888 року американець Марвін Стоун зареєстрував винахід соломинки для пиття коктейлів.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

"Спочатку вона була паперовою і робилася вручну. В 1906 році винайшли машину для автоматичного виготовлення соломинок. Пізніше їх почали виготовляти з поліпропілену. Одноразова пластикова соломинка - приклад звичної речі, яка насправді не потрібна людині. При цьому шкодить довкіллю", - сказав Костянтин Яловий.

Популярні новини зараз

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Зірка "Дизель шоу" Олександр Бережок готується в черговий раз стати батьком: дихає в спину багатодітному Сморигіну

Переможниця "Холостяка" Даша Ульянова збільшила і перефарбувала груди - тіло голе, тільки труси видно

Засмагла Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" влаштувала конкуренцію довгим ногам Полякової: "Гаряча штучка"

Показати ще

Ось кілька фактів про соломинки:

  • Тільки в США щодня використовують 500 мільйонів соломинок. Їх загальної довжини досить, щоб 2,5 раза охопити землю по екватору.

  • Пластикові соломинки не переробляються, а після 5 хвилин використання одразу опиняються на смітнику.

  • Більшість пластикових соломинок занадто легкі, щоб пройти через механічні сортувальники для вторинної переробки. Тому вони потрапляють на звалища, у водні шляхи, а в кінцевому підсумку - в океани.

  • Пластикові соломинки входять в десятку найпопулярніших предметів які знаходять під час прибирання пляжів у всьому світі.

За словами Ялового, сьогодні шкоду пластикових соломинок зрозуміли в усьому світі. Багато країн обмежують використання одноразових соломинок або планують це зробити. Китай на початку 2021 заборонив використання пластикових соломинок у всіх закладах громадського харчування. В Англії у жовтні 2020 року заборонили поширення пластикових соломинок, пластикових паличок для розмішування напоїв і ватних паличок на пластиковій основі. В ЄС минулого року набрала чинності заборона продажу багатьох видів одноразової пластикової продукції.

"Щоб зменшити кількість пластикових відходів, відмовляйтеся від соломинки, коли купуєте напої, або ж користуйтеся багаторазовими металічними та бамбуковими соломинками", - порадив Костянтин Яловий.