В Україні нараховується 1,2 мільйони людей із психічними розладами, їх стає все більше. Такі дані Мінсоцполітики наводить видання «ВВС Україна» в статті, присвяченій життю людей із психічними розладами в нашій державі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВидання наводить історію українки, яка вчиться жити зі своїм діагнозом.
Все почалося чотири роки тому – жінка усвідомила, що не контролює більше своє життя. Існувати стало нестерпно, почалися нюхові галюцинації, депресія, спроби нашкодити собі.
Жінка побувала у фахівців трьох країн - Литви, України і Японії, проте вони так і не встановили їй конкретний діагноз, говорячи то про депресію, то про біполярні розлади, посттравматичний стресовий розлад чи межовий розлад особистості.
За словами жінки, вона проходила практику психолога в литовській лікарні, коли один із її пацієнтів зазначив, що їй саме місце в тому ж закладі. Через півроку вона дійсно опинилася там в якості хворої. Після двох госпіталізацій у Литві вона вирішила повернутися до України.
«Мій розлад став для мене синонімом ганьби, інфантильності та ментальної ліні», - зізнається вона.
В Україні вона знайшла роботу, проте звідти довелося звільнитися через нервову перенапругу. Так було й на інших місцях роботи.
«Питання свого психічного здоров'я в Україні з начальством і колегами обговорювати не намагалася», - додає жінка.
В Україні їй довелося зіштовхнутися із нерозумінням та жартами на тему «дурки», а також із лікарями, які відмовляють своїх пацієнтів від афішування діагнозу – щоб не псувати життя.
Раніше повідомляли, рихтуємо печінку після свят і "видаляємо" зайвий жирок: всього 30 днів і нове життя.
Як повідомляв Знай.uа, хлопець схуд до 37 кг заради мрії, але отримав психіатричну клініку і арешт.
Знай.uа писав, шоколад, спорт і задоволення від їжі: вчені створили універсальний рецепт легкого схуднення.