Лютий впевнено іде на новий рекорд

Снігопад та півметрові замети вже фактично стали нормою для більшості областей країни. Та, як виявилося, це – ще тільки початок. Цього тижня українці західних, північних та східних регіонів випробують на собі ще й морозні рекорди.

Cнігопад, зима - фото Знай.ua
Cнігопад, зима - фото Знай.ua

Більшість регіонів потерпатиме від холодів

Як стверджують фахівці, найближчим часом в Україні очікується рекордна тривалість аномальних холодів – щонайменше, ще впродовж кількох тижнів.

Найбільше від дошкульних холодів потерпатиме захід, північ, схід та північний схід країни.

"Зараз ми бачимо збіг цікавих факторів – "ланцюг" циклонів, які рухаються по одній траєкторії. Це – вихори, які один за одним заходять на Україну, пересуваючись на північ та північний схід. Вони приносять однакову погодну картину: спочатку це сильні опади, після яких до України приходить потужна порція холодного повітря з арктичних широт", - повідомив Знай.ua еколог, працівник Національного природного парку "Голосіївський" Олександр Соколенко.

Популярні новини зараз
Від 510 до 8500 гривень: штрафи, які українському водієві доведеться платити за пасажирів 7-11 грн за кВт: українцям можуть виставити "європейські" тарифи за світло, коли чекати Десять років в'язниці та 50 тисяч гривень штрафу: найжорсткіші покарання, які можуть заробити українські водії П'яний мобік із "ДНР" показав, за що він бореться з українцями насправді: "Це брат солямба"
Показати ще

Cнігопад, зима - фото Знай.ua
Cнігопад, зима - фото Знай.ua

Це чергування зимових явищ обумовлено тим, що після проходження такого циклону відбувається полярне вторгнення – вітер змінюється на північний, північно-східний чи північно-західний.

Яким буде тиждень?

У подальшому ж, як відзначає еколог, в Україну прийдуть чергові циклони з півдня. А разом із ними - і "морозні рекорди".

Cнігопад, зима - фото Знай.ua
Cнігопад, зима - фото Знай.ua

"На цей тиждень прогнозується суттєве зниження температури. Оскільки з цими циклонами в Україну почне пересуватися холодне арктичне повітря. Починаючи з першої декади грудня, у нас в країні температура суттєво нижче норми. Якщо зараз в нормі середньодобовий показник має бути десь -2 - -3 градуси, то ми бачимо, що зараз вона на 7-8 градусів нижче норми", - відзначає Олександр Соколенко.

Cнігопад, зима - фото Знай.ua
Cнігопад, зима - фото Знай.ua

До речі, і весна передбачається досить непередбачувана - морози, сніг і паводки можуть стати "нормою" березня.

Тож про подальший розвитой подій читайте на порталі Знай.ua