Смерть породіллі після домашніх пологів у Рівному змусила лікарів висловитися з приводу так званих «духовних акушерок» і звинувачень у ЗМІ. Один з таких постів опублікувала Столична лікар Наталія Яремчук.

Вона зазначила, що подібні випадки змушують ЗМІ шукати історії про смерть під час пологів і «лікарів-коновалів», які «знущаються над породіллями і дітьми, як не дотримуються права вагітної на природні пологи, як руками «відкриваються шийки матки», як крапельницями «прискорюються пологи» і як «видавлюють дітей»».

Через це і з'являються «духовні акушерки», що закликають практикувати домашні пологи.

"Колись, дуже давно, коли я була ще лікарем інтерном, привезли вагітну жінку з кровотечею - відшарування плаценти на тлі повного благополуччя.

Чергова акушер-гінеколог всю ніч боролася з кровотечею в операційній. Кров з матки зазвичай витікає, як з відкритого крана. Безперервно. І рятівного вентиля - немає! Є тільки майстерність лікаря, його залізна воля, завзятість і божевільне бажання - врятувати, тому що рятувати - це його робота! Тоді цю жінку врятували, тому що швидка допомога їхала по зустрічній смузі, супроводжувана міліцією і ні секунди дорогоцінного часу втрачено не було», - згадує лікар, додаючи, що порятунок був тільки в майстерності лікаря.

Популярні новини зараз

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Перероблена пацанка Покрищук налякала чоловіків "біцухою": "Не туди вставили"

За відмову вакцинуватися - штраф: юристи назвали українцям головні ризики

Дан Балан показав Тіні Кароль, що таке справжній "Скандал"

Показати ще

"Жінку врятували. Про це не розкажуть по телевізору. Як не розкажуть про тисячі щоденних подвигів в операційних і родзалах. Про це навіть не згадають колеги. Це їхня робота", - додає вона, відзначаючи, що та лікар-хірург померла на робочому місці через кілька років - від інфаркту.

"Лікарі знаходяться на першому місці в структурі смертності в молодому віці від серцево-судинних захворювань. Про це теж ніде не напишуть. Навіщо? Робота....», - вважає Яремчук.

"Через 25 років крім телебачення і журналістів, які завжди і в усьому "професійно" розбираються, з'явилися ще експерти-блогери, які вважають, що вони мають право давати оцінку діям лікаря! І найдивовижніше, що їх слухають!!! Виявляється - духовна акушерка, на очах якої стікала кров'ю мати двох дітей - це не зло! Пологи вдома у жінки високого ризику з розвитку кровотечі-це не зло! Пологи онлайн за великі гроші - це не зло, це круто! А що ж тоді - зло? Як завжди - лікарі... Руки геть від моїх колег!",- обурилася вона.

«На фото - я, о шостій ранку, коли привезли двійню з відшаруванням плаценти. Якщо збільшити це фото - у мене сірий колір обличчя і величезні мішки під очима. Про свій тиск писати не буду. І про те, кількість таблеток, які я потім приймала два тижні. Ця ціна порятунку трьох життів. А великих експертів-блогерів запрошую в операційну допомогти мені, всього лише, зняти халат. Але у них навіть це не вийде!

Тому що розв'язати вузли, просочені кров'ю, наманікюреними пальчиками дуже важко, та й запах поту, страху, крові та адреналіну, що забиває будь-яку нішеву парфумерію, витримає не кожен. Хоча тазик, якщо почне нудити - у нас є», - додає медик.

«Я забула багато з особистого життя, багато з трудових подвигів, але я до секунд пам'ятаю всі кровотечі, які були, коли працювала в пологовому будинку. 36 років тому", "А я вже втомився здавати свою кров, одночасно проводячи наркози в екстремальному акушерстві... Руки геть від лікарів!» ,- пишуть в коментарях її колеги.

Нагадаємо, раніше Українка померла від крововтрати після пологів вдома: "акушерка" тільки спостерігала

Як повідомляє портал «Знай.uа» Немовля сповили у фольгу: копи прийняли пологи прямо в метро

Також «Знай.uа " писав, що Киянин прийняв пологи у дружини на задньому сидінні, Залізний чоловік: "тужся, дихай!"