В Києві в одному із магазинів виявили дитячі іграшкові машинки на радіокеруванні ТМ «YP TOYS», в яких норма вмісту свинцю перевищена у 166 разів – масова частка свинцю в них становить 166 тисяч мг/кг при нормі 1000.

Як повідомляє Держпродспоживслужба, зазначену іграшку на лабораторні дослідження було відібрано в магазині «Будинок іграшок». У ході випробувань лабораторного зразка було виявлено наявність свинцю.

Суб’єкт господарювання не погодився з результатами випробувань, через це було проведено ще одне випробування контрольного зразка. Результат випробування обох зразків – наявність свинцю в значній кількості, і в лабораторному, і в контрольному зразку.

Нині вживаються необхідні заходи щодо встановлення ланцюга постачання зазначеної продукції, щоб вилучити її з обігу на території України.

"Дитячі іграшки відносять до продукції із високим ступенем ризику, тому їх перевіряємо постійно. Таке значне перевищення небезпечного металу у дитячій іграшці не допустиме, оскільки може стати причиною серйозних захворювань і розладів”, – зазначає начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м.Києві Олег Рубан.

Популярні новини зараз
Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році Голова розвідки Буданов назвав дату входу ЗСУ до Криму, війна добігає кінця: "Виходимо на адмінкордони 1991 року" Куди і коли "кине" мобіків путін з білорусі і які міста під загрозою: прогноз експерта Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Свинець – це токсичний метал, який застосовують для виготовлення бензину, фарб, акумуляторів. Науково доведено, що не існує безпечної дози цієї речовини.

Небезпека свинцю полягає у накопичувальних властивостях. В організмі, він осідає в рідинах, накопичується в кістках у вигляді нерозчинних фосфатів. Хронічна інтоксикація настає при споживанні 1-8 мг свинцю на добу.

Головні ознаки надлишку свинцю в людському організмі: слабкість, зниження пам’яті, швидка стомлюваність, підвищена збудливість, біль у кінцівках, у животі, головні болі, порушення функції нирок, утворення свинцевого нальоту на яснах.

Наслідками можуть стати захворювання кісткової системи, карієс зубів, артропатія, розвиток атеросклерозу, підвищення артеріального тиску, запор, болі в животі, виснаження, втрата ваги, ниркова недостатність, нефропатія, зниження здатності до запліднення через зниження активності сперматозоїдів, зниження потенції, анемія, зниження імунітету, розвиток синдрому сатурнізму, зменшення кількості цинку, селену і кальцію в організмі.

Раніше портал «Знай.uа» писав про те, що На Львівщині в городах селян знайшли свинець, копи риються в "радіоактивних" помідорах

Також портал «Знай.uа» писав, що Київський журналіст показав, як морять голодом хворих на коронавірус: "Чай, шматок хліба і щось рідке"

Також портал «Знай.uа» писав, що Гуртожиток "Укрзалізниці" у Дніпрі підселив до людей тарганів та гори плісняви - кадри комунального пекла