Однією з скандальних тем останнього півріччя у Києві став систематичне зривання пленарного засідання депутатів Київради, що розпочалося з травня за особистим підписом мера Києва Віталія Кличка. Воно триває й досі – тож ціла низка проблем залишається невирішеною. Та, мешканці одного із районів міста позбулися на цей тривалий строк і підтримки ще одного органу – членів громадської ради, які теж продовжують утримувати позицію "ігнорування" місцевого населення вже понад 4 місяці. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Шалена кількість звернень: купа питань "провисає" з весни

Починаючи з кінця травня, без "важеля тиску" можливості впливу на вирішення важливих питань залишилися жителі Святошинського району столиці.

"Керівництво громадської ради району саботує свою роботу. Відповідно до п. 22 постанови Кабміну № 996 засідання має проводитися не рідше, ніж раз на квартал – нас збирали 1 раз на 3 місяці, а зараз взагалі перестали це робити. Останнє було проведено ще 23 травня, тож весь цей час в районі простоювало безліч питань, які ми могли б допомогти вирішити: від незавершеної реконструкції парків і скверів до занедбаних структур ЖКХ", – зазначає голова ГО "Об'єднана молодь майбутнього", голова тимчасової комісії з питань позашкільної освіти та безкоштовних спортивних секцій громадської ради при Святошинській райадміністрації Тарас Рибаченко.

Популярні новини зараз
Шмигаль заявив про початок "другого сезону" атак на енергосистему "Вирішили під шумок стягувати бабло": на "Укрпошті" з'явилася додаткова плата за посилки Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків Як у супермаркетах порушують права: що заборонено робити касирам
Показати ще

Скликати засідання може, як голова громадської ради, так і відповідна ініціатива третини її членів. Але за цей час жодних дій у цьому напрямку зроблено так і не було.

"Із таким підходом до вирішення проблем наша рада більше нагадує фікцію, а не дієвий орган. Якщо нічого не зміниться, цей склад краще буде розпустити, обравши людей, які по-справжньому бажатимуть змін у районі. Зараз у багатьох місцевих мешканців є безліч питань щодо виконання владних повноважень більшості членів громадської ради, що складається з 35 осіб – люди масово звертаються до мене із проханням допомогти, оскільки я є одним з небагатьох її членів, які щоразу підіймають важливі проблеми. За активну позицію мене вже неодноразово намагалися дискредитувати та підробити протоколи напроти мого ім'я з результатів голосування", – повідомляє Знай.ua Тарас Рибаченко.

Наприкінці минулого тижня голова ГО "Об'єднана молодь майбутнього" вкотре звернувся до голови громадської ради та керівництва району. Втім, поки відповіді так і не надійшло.

Мільйони виділені, а парки зі статусом "Вічна реконструкція"

Одним із гучних питань стала масова незавершена реконструкція місцевих місць відпочинку. Одним з яскравих прикладів став парк "Юність", на відновлення якого було виділено понад 47 млн грн. Незважаючи на те, що усі вони вже були освоєні, людям й досі доводиться ходити по незаасфальтованих доріжках серед куп будівельних матеріалів.

Ще одним у переліку став однин із улюблених парків жителів Борщагівки – ім. Генерала Потапова, "недореконструкція" якого привернула увагу багатьох місцевих мешканців. Три роки, впродовж яких і мали б втілитися в життя кроки з поліпшення благоустрою, перетворилися на суцільну боротьбу громади проти органів районної влади.

"У 2015 році за моєї ініціативи та підтримки місцевої громади, я звернувся до мера Києва з проханням запустити проект реконструкції парку. Наш проект було затверджено і потроху почав втілюватися у життя. Відповідні роботи розбили на 3 роки. В результаті нам заасфальтували лише дві третини парку, посадили декілька дерев, поставили лавочки – і це добре. Але у 2019 році каденція завершилася і проблеми стали очевидними: асфальт не доклали, доріжки не добудовані і решту робіт також не доробили", – зазначає член громадської ради при Святошинській районній адміністрації Тарас Рибаченко.

Схожа ситуація і з парком "Совки" – там теж так і не вдалося дочекатися облаштування.

Діряві труби та ганебні дитячі майданчики

Надважливою ж проблемою для жителів Святошинського району залишається купа невирішених проблем комунальної сфери.

"Сотні сімей вимушені місяцями сидіти без гарячої води – у чималої кількості ділянок інженерні комунікації перебувають у неймовірно жахливому стані. Прориви вже фактично стали "нормою" для наших дворів. А, окрім цього, є не менш важливе питання – це вкрай необхідне облаштування майданчиків на території дитячих садочків: більшість з них вже настільки застаріла, що батьки вже з острахом відправляють туди дітей", – відзначає голова ГО "Об'єднана молодь майбутнього" Тарас Рибаченко.

Як гроші Киян витікають у землю Petr Panteleev #Гроші. #Кличко #Кмда #Зекоманда #Київ #Святошино #Святошин #Борщагівка #Борщаговка #Європа

Geplaatst door Taras Rybachenko op Donderdag 10 oktober 2019

Прохання допомогти з тих чи інших питань ЖКХ жителі розміщують і у соцмережах.

Ми й надалі слідкуватимемо за розвитком подій, тож про подальші дії читайте на порталі Знай.ua.