Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою пенсіонери старшого віку можуть отримувати додаткові виплати від ПФУ. Деталі нарахувань описані у постанові № 168, опублікованій на сайті Верховної Ради.

До кінця 2024 року деякі пенсіонери можуть одержати підвищення до виплат. Мова про громадян, яким у наступні місяці виповниться 70, 75 та 80 років. Розмір доплат коливається від 300 до 570 гривень.

Пенсіонери. Фото: youtube
Пенсіонери. Фото: youtube

Отримати щомісячну доплату може кожен пенсіонер при досягненні відповідного віку. У цьому немає значення кількість страхового стажу чи вид пенсії. Єдина умова – пенсія людини має бути меншою за 10 340, 35 гривні.

Кому і скільки доплатять:

Популярні новини зараз
Обладнання зламалося: в "Укренерго" заявили, що вимкнення світла будуть довшими "З нас деруть три шкіри, цинічно та жорстоко": експерт пояснив, як можна було виправити ситуацію Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК
Показати ще
  • 300 гривень щомісяця – особам віком від 70 до 74 років;
  • 456 гривень щомісячно – особам віком від 75 до 79 років;
  • 570 гривень щомісяця - особам віком від 80 років та старше.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Хто ще може отримати доплати у 2024 році?

Літні українці віком від 80 років мають право на додаткові виплати, якщо мають проблеми зі здоров'ям і потребують постійного догляду. Розмір доплати – 944 гривні (40% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб).

Умови для отримання "бонусу":

  • вік - від 80 років та більше;
  • було призначено пенсію за віком;
  • потреба у догляді та самостійне проживання.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, урізання виплат та штрафні санкції: ПФУ застеріг пенсіонерів від неприємностей.

Також наш портал інформував, що влітку українці можуть втратити законні пенсії: список документів, які важливо показати у ПФУ.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, чи можна прискорити отримання пенсійних виплат в Україні: спробувати цей спосіб може кожен.