У понеділок, 8 липня, відзначається важливе церковне свято Прокоп'їв день, яке у народі називають Зажинки.

Також 8 липня за новим церковним календарем також відзначають явлення чудотворної ікони Казанської Божої Матері – одного з найшанованіших образів Богоматері.

Свято Казанської ікони Божої Матері Скрін, відео YouTube
Свято Казанської ікони Божої Матері Скрін, відео YouTube

Цього дня селяни вирушали до церкви та молилися святому Прокопію, а потім накривали святковий стіл. Під час їди слід сказати кілька змов, щоб під час жнив не підвела спина.

Під час жнив селяни уважно оглядали землю. Вважалося, що якщо побачити комах, які збираються в грудку, можна отримати велику удачу.

Популярні новини зараз
Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК Гроші змусять повернути державі: українців попередили В Україні підвищать ще один комунальний тариф Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон
Показати ще

Перший сніп жита слід зберегти. Його обв'язували червоною стрічкою та несли до церкви, щоб освятити. Потім його приносили додому та зберігали поряд з іконою. Вважалося, що він оберігає житло від бід.

Незаміжні дівчата в ніч із 7 на 8 липня збирали трави, а потім читали над ними "Отче наш". Після цього їх варто було покласти іконами і лягти спати, подумавши про коханого. Вранці покласти їх у воду та вмитися.

Що не можна робити 8 липня

Сьогодні, як і будь-якого іншого дня, церква виступає проти злості, лайки, сварок, жадібності, наклепів, пліток і зневіри. Не можна відмовляти у тому, хто просить про неї.

Народні прикмети дня не радять вирушати в дорогу – може бути невдалою, розпочинати нові справи – вони зазнають краху, а також купатися у відкритих водоймах – є ризик нещасного випадку.

Заборони на роботу в цей день немає, але явище чудотворної ікони Казанської Божої Матері у народі вважається жіночим днем, тому жінкам краще не займатися тяжкою фізичною роботою, прати та працювати на городі.

Нагадаємо, що натільний хрестик може приховувати небезпеку: коли варто насторожитися.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.