Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9%» тепер дозволяє об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельним кооперативам отримувати пільгові кредити на придбання та встановлення сонячних панелей, інверторів та інших систем для зберігання електроенергії.

Тепер ОСББ та ЖБК можуть взяти кредит до 5 мільйонів гривень на 5 років під 7% річних. Після реалізації проекту вони можуть подати заявку на програму «ГрінДІМ» і отримати компенсацію до 70% вартості проекту (до 1 мільйона гривень на сонячні панелі та до 2 мільйонів гривень на теплові насоси).

Сонячні панелі
Сонячні панелі

Щоб скористатися цією можливістю, потрібно:

  1. Подати заявку до одного з 46 банків, які беруть участь у програмі «Доступні кредити 5-7-9%».

    Популярні новини зараз
    Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
    Показати ще
  2. Надати необхідні документи, які вимагає банк.

Для громадян теж передбачені кредити на встановлення сонячних панелей та вітрових електростанцій під 0% річних. Цей кредит можна отримати без застави, а держава повністю компенсує відсотки. Сума кредиту може бути до 480 тисяч гривень, термін – до 10 років. Встановлені станції можуть мати потужність до 10 кВт.

Обладнання потрібно придбати та встановити протягом 90 днів. Якщо це не буде зроблено, доведеться повернути державну допомогу і сплачувати відсотки за кредитом у повному обсязі.

Програма почне працювати з 20 липня. Спочатку до неї долучаться державні банки: “ПриватБанк”, “Ощадбанк” та “Укргазбанк”. Згодом планують долучити й інші банки.

Пільгові кредити для бізнесу

Малий та середній бізнес також може скористатися програмою. Вони можуть отримати кредити на купівлю та встановлення газових генераторів, зокрема газотурбінних, газопоршневих та біогазових. Максимальна сума такого кредиту – до 150 мільйонів гривень, термін – до 10 років, відсоткова ставка – від 5 до 9%, з можливістю кредитних канікул від 6 до 12 місяців.

Спеціальні умови для деокупованих територій

Для звільнених від окупації та прифронтових територій передбачені кращі умови: довший термін кредиту, більший ліміт та знижені відсоткові ставки. Перші два роки відсоткова ставка становитиме до 1%, а з третього року – 5%. Ліміт кредиту збільшено до 150 мільйонів гривень, а термін – до 10 років.

Ця програма допоможе українцям та бізнесу встановлювати альтернативні джерела енергії, що сприятиме енергетичній незалежності країни та зниженню витрат на електроенергію.

Нагадаємо, Переїжджати або мерзнути всю зиму: мешканці висоток можуть залишитися без тепла та питної води

Раніше ми розповідали. що Платіжка страшніша за фільм жахів: українцям встановили тариф на воду вдвічі вищий, ніж у Польщі

Також, "Потрібно готуватися до різних сценаріїв": як працюватимуть котельні в умовах енергокризи