Якщо батьки чи інші родичі дарують близьким будинок, проте після укладання договору дарування – їх відмовляються доглядати.

Трапляються жахливі ситуації, коли близькі родичі виганяють із житла, змінюють замки, люди похилого віку терплять образу. Про важливі нюанси пише портал "На пенсії".

нерухомість, скріншот з відео
нерухомість, скріншот з відео

Що треба знати?

Слід знати, що згідно з частиною 1 статті 717 Цивільного Кодексу України (далі – ЦК України), за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується безоплатно передати у майбутньому іншій стороні (обдаровуваному) майно (дар) у власність.

Договір дарування майнового права та договір дарування з обов'язком передати подарунок у майбутньому укладаються у письмовій формі. У разі недотримання письмової форми такий договір не є дійсним.

Популярні новини зараз
Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

Зміст договору, його наслідки, правничий та обов'язки сторін затверджуються нотаріально.

Інша справа - договір довічного утримання (догляду). Тоді одна сторона (відчужувач) передає іншій стороні (набувачу) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше майно, що має значну цінність, натомість покупець зобов'язується забезпечувати відчужувача змістом та (або) доглядом довічно.

Догляд за літньою людиною. Фото: Youtube
Догляд за літньою людиною. Фото: Youtube

Якщо все пішло не за планом

Якщо дарування житла здійснюється під приводом обману: через деякий час приходить розуміння, що вас обдурили і ви уклали невигідний для себе договір.

Статтею 230 ЦК України передбачено: якщо одна із сторін правочину навмисно ввела другу сторону в оману щодо обставин, що мають суттєве значення, така угода визнається судом недійсною.

Податок на нерухомість, кадр з відео
Податок на нерухомість, кадр з відео

Нагадаємо, чи є шанс втратити спадок, якщо не сплатили борги: адвокат розвіяв хвилювання.

Раніше ми повідомляли про податок на доходи фізичних осіб: скільки платитимуть і за що.