Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний підтвердив плани запровадити обмеження на перекази коштів з картки на картку (P2P, person-to-person).

Про це Андрій Пишний повідомив під час засідання фінансового комітету Верховної Ради.

За словами Пишного, дане рішення спрямоване на протидію "тіньовій економіці" та "фінансуванню тероризму".

Жінка розмовляє по телефону та тримає карту в руках
Жінка розмовляє по телефону та тримає карту в руках

"Наразі ми маємо ситуацію, коли через карти фізосіб проходять мільярди гривень, і ці операції не контролюються банками. Це створює ризики для фінансування тероризму та відмивання коштів", - заявив він.

Популярні новини зараз
"Судний день" 8 серпня: що чекає на всіх нас і як до нього підготуватися, почніть зараз Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий Пенсії не буде, лише "соцдопомога": хто позбавлений права на відпрацьовані гроші Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Які ліміти пропонуються

Обговорюється варіант встановлення ліміту в 100 тисяч гривень та 30 операцій на місяць для одного рахунку. Тобто, з однієї картки на іншу протягом місяця можна буде переказати не більше 100 000 грн, здійснивши не більше 30 таких операцій.

Як це вплине на українців

За словами представників НБУ, введення лімітів не повинно суттєво вплинути на звичайних громадян, які використовують картки для повсякденних витрат.

"Більшість українців переказують суми значно менші, ніж 100 тисяч гривень", - зазначив Пишний.

Водночас, обмеження можуть відчути на собі ті, хто використовує картки для ведення бізнесу або для регулярних переказів великих сум.

Коли будуть введені ліміти

Точна дата введення лімітів ще не визначена. За словами Пишного, остаточне рішення буде прийнято після завершення консультацій з банками та громадськістю.

Які є альтернативи

НБУ розглядає також інші способи протидії "тіньовій економіці", наприклад, посилення контролю за готівковими операціями.

Реакція на плани НБУ

Плани НБУ щодо введення лімітів на перекази з картки на картку вже викликали неоднозначну реакцію.

Деякі експерти вважають, що це необхідний крок для боротьби з "тіньовою економікою", інші ж побоюються, що це може призвести до незручностей для громадян та погіршити роботу легального бізнесу.

Підсумок

НБУ планує ввести ліміти на перекази з картки на картку з метою протидії "тіньовій економіці" та "фінансуванню тероризму". Остаточне рішення щодо лімітів та дати їх введення буде прийнято після консультацій з банками та громадськістю.

Карта Monobank. Фото: скрін youtube
Карта Monobank. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, що українців, які "продали" свої карти чекає сурове покарання.

Як повідомляли раніше, глава нацбанку продемонстрував свої статки.

Як писав "Знай" раніше, в Україні ввели в обіг нові купюри.