Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з великою відповідальністю стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що деяких українців можуть залишити без газу. Цього разу наші читачі дізнаються, що перевірятимуть і за яких умов можна втратити блакитне паливо.

2024 року в Україні відновили обов'язковий технічний огляд газового обладнання. Тому споживачам варто чекати на перевірки, а у разі невідповідностей - газ можуть відключити.

Про це стало відомо завдяки нагадуванню Державної служби України з питань праці.

Споживання газу. Фото: скрін youtube
Споживання газу. Фото: скрін youtube

Правилами безпеки систем газопостачання, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 р. № 285, передбачено сім причин для відключення споживачам газу:

Популярні новини зараз
Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий Пенсії не буде, лише "соцдопомога": хто позбавлений права на відпрацьовані гроші Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх
Показати ще

- наявність витоку газу;

- несправна автоматика безпеки;

- несправності оголовків димових та вентиляційних каналів;

- відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах;

- мимовільне підключення газових приладів та пристроїв споживача до системи газопостачання;

- не забезпечення власником технічного обслуговування відповідно до вимог;

- не відповідності системи газопостачання житлового будинку проектної та виконавчо-технічної документації (наприклад, було здійснено демонтаж стіни між кімнатами з порушенням проекту, внаслідок чого спальне місце не відокремлено стіною від газового обладнання).

Газовики, скріншот: YouTube
Газовики, скріншот: YouTube

Також варто зазначити, що якщо локалізувати порушення не вдається, газ відключать по всьому стояку, а не просто у конкретній квартирі.

Нагадаємо, відключень світла можна буде не боятися: вчені готові робити електроенергію "з повітря".

Раніше повідомлялося, що українці стали більш вимогливими до вибору житла: що саме шукають орендарі.

Також, генератори захоплюють міста: українцям вказали на приховану небезпеку.