Енергосистема України продовжує стикатися з новими викликами, про які докладно розповів виконавчий директор ДПЕК Дмитро Сахарук в одному з інтерв'ю.

За словами Сахарука, пікове споживання електроенергії в Україні прогнозується на липень-серпень.

Електроенергія. Фото: скрін youtube
Електроенергія. Фото: скрін youtube

Це означає, що населення може зіткнутися з більш тривалими періодами відключення електроенергії порівняно з попередніми місяцями.

Насамперед варто відзначити вплив російських обстрілів на енергетичну інфраструктуру. Ці атаки не тільки викликають нові пошкодження, але й вимагають постійної готовності до наступних ударів, що ускладнює роботу енергетиків.

Популярні новини зараз
Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Другим важливим чинником є ​​планові роботи на енергоблоках атомних електростанцій. Хоча ці роботи необхідні для забезпечення безпеки та ефективності роботи АЕС, вони тимчасово зменшують загальну потужність генерації електроенергії у країні.

Електроенергія. Фото: скрін youtube
Електроенергія. Фото: скрін youtube

Третім, але не менш важливим фактором є спекотна погода, яка традиційно призводить до збільшення споживання електроенергії. Це пов'язано з масовим використанням кондиціонерів та інших пристроїв, що охолоджують, значно збільшують навантаження на енергомережу.

"Ми наближаємося до літнього піку", - зазначив він.

Нагадаємо, українці вимагають не підвищувати вартість світла: краще потрясти депутатів

Як повідомляв "Знай.ua", "діє нова логіка": відключення світла стануть дуже довгими

Знай.ua писав, що зробити, щоб пральна машинка "накручувала" менше світла: поради для зменшення платіжки