Уряд готує підвищення податків, яке може набрати чинності вже в липні. Хоча дата ще не визначена остаточно, очевидно, що податкова політика зміниться.

Основна причина – величезний дефіцит бюджету, який становить близько 400 мільярдів гривень. Для його покриття уряд вимушений вдаватися до непопулярних заходів. Підвищення податків є одним з основних інструментів для заповнення цієї фінансової прірви.

У Раді запропонували створити "клуб білого бізнесу": його будуть менше перевіряти
податки/фінанси: фото з інтернету

Які податки зростуть?

Військовий збір. Наразі цей податок становить 1,5% і утримується з доходів фізичних осіб. З липня його можуть підвищити до 5%. Це означає, що з кожної зарплати будуть утримувати додатково 3,5%. Очікується, що це підвищення принесе до бюджету додаткові 94 мільярди гривень.

ПДВ (податок на додану вартість). Поки що ПДВ становить 20%, але планується його підвищення на 2-3%. Залежно від кінцевого рішення, це може принести від 80 до 120 мільярдів гривень додаткових надходжень. ПДВ є непрямим податком, який впливає на ціни товарів та послуг, отже, його підвищення відчують усі споживачі.

Популярні новини зараз
Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Воювати підуть майже усі: скільки чоловіків визнають придатними незважаючи на попередні діагнози Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого
Показати ще

Окрім підвищення податків, розглядається можливість впровадження економічного бронювання для ФОПів (фізичних осіб-підприємців). Це дозволить додатково залучити до бюджету ще 200 мільярдів гривень. Проте цей захід є надзвичайно непопулярним у суспільстві і може викликати значний опір.

Підвищення податків – крок, який жодна влада не робить легко. Проте, зважаючи на поточний дефіцит бюджету, альтернативні шляхи можуть бути ще менш привабливими. Платники податків опиняються перед складним вибором: більші податкові відрахування або пошук інших джерел фінансування, які можуть мати ще гірші наслідки для економіки.

Нагадаємо, Українці можуть отримати земельну ділянку безкоштовно: що треба зробити

Раніше ми розповідали, що Українці відчують на собі наслідки економічного бронювання: нові ціни на їжу, одяг та ресторани

Також, Українцям загрожує подвійний удар по гаманцю: за що здеруть шалені штрафи