В Україні військовий конфлікт призвів до значної кількості ВПО, які потребують допомоги та підтримки. Держава надає різноманітні види допомоги для цієї вразливої групи населення, спрямовані на забезпечення життєвих потреб та соціальної адаптації.
Треба знати, які саме види державної підтримки доступні внутрішньо переміщеним особам, а також процедури отримання виплат і соціальних послуг, які допоможуть їм впоратися з складнощами, виниклими внаслідок конфлікту.

Виплати ВПО, фото: Facebook
Виплати ВПО, фото: Facebook

ВПО мають право на державну підтримку у декількох формах. Ось які виплати їм доступні:

Допомога на проживання

Ця допомога становить 2000 гривень на місяць на дорослу особу та 3000 гривень на дитину або особу з інвалідністю. Її отримують особи, що евакуювалися з зон бойових дій або тимчасово окупованих територій.

Виплати з безробіття

Популярні новини зараз
За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць" Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Вони надаються на строк до 90 днів (до 360 днів для осіб передпенсійного віку) і можуть становити від 1500 до 7100 гривень. Ці виплати доступні після отримання статусу безробітного в центрі зайнятості.

Виплати для малозабезпечених сімей

Якщо сукупний дохід сім’ї нижчий за прожитковий мінімум, є можливість звернутися за виплатами.

Субсидії та пільги на житло

Вони надаються через ПФУ і залежать від доходів сім’ї.

Соціальні послуги

Включають допомогу у догляді вдома, денний догляд, проживання у соціальних установах, соціальну адаптацію та інші підтримуючі послуги.

Для отримання цих виплат і послуг потрібно звернутися до відповідних органів та агентств, які надають підтримку внутрішньо переміщеним особам.

Нагадаємо, українським ВПО "обріжуть" виплати, якщо вони не виконали одну умову: часу на виправлення немає

Раніше ми писали про те, що допомога від УВКБ ООН: чи потрапляєте ви в список

Вам буде цікаво дізнатися ВПО затримують виплати - куди звертатись, якщо не отримали гроші вчасно