У червні частина пенсіонерів не зможе отримати заслужених виплат. Чому деяким громадянам можуть призупинити виплати та як цього уникнути, пояснили фахівці Пенсійного фонду України.

Пенсію в Україні виплачують щомісяця з 4 по 25 число – кожній категорії пенсіонерів у встановлену дату. Однак у червні деякі громадяни похилого віку не отримають пенсійні виплати.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Ідеться про осіб, які не пройшли своєчасно фізичну ідентифікацію. Такі громадяни не втрачають право на пенсію, їх виплати накопичуються, але не виплачуються.

Коли та кому потрібно проходити ідентифікацію

Внутрішньо переміщені особи, які набули цього статусу до 24 лютого 2022 року, зобов'язані проходити ідентифікацію кожні 6 місяців. Такий механізм запустили для того, щоб держава розуміла, що виплати отримує людина, якій вони призначені.

Популярні новини зараз
Будете служити неподалік від дому: хто зможе обрати посаду та місце в ЗСУ В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Так, пенсіонерам зі статусом ВПО, які не пройшли ідентифікацію до 31 березня 2024 року, виплати пенсії призупинили. Таким особам нарахування пенсії зможуть відновити одразу після того, як вони пройдуть процедуру ідентифікації.

Зробити це можна у відділенні ПФУ, "Ощадбанку", через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду, за допомогою відеоконференції або в дипломатичних установах України за кордоном.

Раніше портал Знай повідомляв, Пенсійний фонд пояснив, як подати спрощену заяву на субсидію: впорається кожен.

Також наш портал інформував, ризикуєте власними виплатами: у ПФУ дали повчання всім пенсіонерам.

Крім того, ми писали, окрім тебе – ніхто не вирішить: чи можна українцям сплачувати добровільні внески, перебуваючи за кордоном.