Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області пояснило, що особи, які мають статус Почесного донора України, можуть отримувати додаткову пенсійну надбавку.

Це стосується людей, які внесли значний вклад у загальнодержавну справу донорства крові та її компонентів. Згідно з чинним законодавством (ст. 21 Закону України від 30.09.2020 № 931-IX), Почесними донорами України вважаються ті, хто безоплатно здійснив донацію визначеної кількості крові, плазми або клітин крові.

донорство крові, фото: ООС
донорство крові, фото: ООС

Ця кількість визначається у максимально допустимих дозах, які зібрані через метод аферезу або іншими методами. Зокрема, це може бути:
  • 40 максимально допустимих доз крові,
  • 60 максимально допустимих доз плазми аферезом,
  • або 40 максимально допустимих доз клітин крові (еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів) методом аферезу.

Особи, які досягли цих показників, отримують посвідчення і нагрудний знак "Почесний донор України" за установленим порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України.

донорство крові, фото: ООС
донорство крові, фото: ООС

Додатково, до права на отримання надбавки також мають громадяни України, які були нагороджені знаком "Почесний донор СРСР".

Популярні новини зараз
Гроші змусять повернути державі: українців попередили В Україні підвищать ще один комунальний тариф Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші
Показати ще

Надбавка до пенсії для Почесних донорів становить 10% від прожиткового мінімуму на одну особу у місяць. Ця виплата призначається на підставі поданої особою заяви про призначення надбавки, а також наявності необхідних документів.

Гроші та паспорт України / фото
Гроші та паспорт України / фото: depositphotos

Для призначення додаткових виплат необхідно надати наступні документи:

  • паспорт,
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП)
  • документи, що підтверджують отримання нагрудного знака "Почесний донор України" або "Почесний донор СРСР".

Нагадаємо, донорство крові: міфи та факти про відновлення організму

Раніше ми писали про те, що кому доплатять до пенсії 10%: названо категорії осіб та суми

Вам буде цікаво дізнатися у Львові чоловікові пересадили чуже серце, щаслива дружина звернулася до вдівця донора: "Ви - наш ангел"