Під час війни правила змінюються не лише для тих, хто залишився в зоні конфлікту, але й для тих, хто змушений був виїхати. Усі внутрішньо переміщені особи (ВПО), які залишили свої домівки через конфлікт в Україні, повинні зареєструватися на новому місці проживання, щоб уникнути можливого штрафу.

Без реєстрації можна втратити соціальні гарантії та отримати фінансові санкції. Якщо переселенці не стануть на облік у місцевому центрі з обслуговування військовозобов'язаних ТЦК та СП, їх можуть оштрафувати на суму від 600 до 5100 гривень.

Допомога ВПО, скріншот: YouTube
Допомога ВПО, скріншот: YouTube

Реєстрація в ТЦК є обов'язковою для отримання довідки ВПО у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) і подальшої фінансової підтримки.

Недотримання цих правил може призвести не лише до штрафів, але й до втрати державної допомоги, тому дуже важливо, щоб кожен переселенець знав свої права та обов'язки.

Популярні новини зараз
Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Переселенців можуть оштрафувати за різні правопорушення, такі як

  1. Кримінальні злочини (наприклад, крадіжка, шахрайство, напад)
  2. Адміністративні порушення (наприклад, порушення правил дорожнього руху, громадського порядку)
  3. Порушення міграційного законодавства (наприклад, робота без дозволу, порушення правил реєстрації)
  4. Недотримання спеціальних обмежень (наприклад, під час надзвичайного стану).

Переселенці мають такі ж права та обов'язки, як і всі інші громадяни України, і підлягають покаранню за порушення законів на рівних умовах.