Згідно з інфляційним звітом Національного банку України, у 2025 році очікується вражаюче зростання реальних заробітних плат в економіці країни, яке перевищить навіть рівні довоєнних часів.

Це прогнозується завдяки посиленню конкуренції за робочу силу, особливо із боку зарубіжних роботодавців.

Регулятор зазначає, що в умовах відновлення економічної стабільності компанії стикаються з труднощами в пошуку кваліфікованих кадрів, що призводить до постійного підвищення зарплат у приватному секторі.

зарплата в конверті
зарплата в конверті

Очікується, що вже у 2025 році реальні заробітні плати в економіці перевищать довоєнні рівні та продовжуватимуть зростати.

Популярні новини зараз
21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня Ходять по квартирах і штрафуватимуть: українців покарають за підключення побутових приладів - подробиці Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат
Показати ще

Зі звіту також випливає, що на початку 2024 року зберігався тиск на підвищення заробітних плат як з боку претендентів на роботу, так і з боку роботодавців. Це підтверджується як опосередкованими даними про доходи населення, так і підвищенням зарплат у вакансіях та резюме на онлайн-платформах з пошуку роботи.

Рівень зарплати та безробіття / фото: НБУ
Рівень зарплати та безробіття / фото: НБУ

Підприємства також планують подальше зростання зарплат у 2024 році внаслідок посилення конкуренції за робочу силу, особливо висококваліфікованих спеціалістів.

Підвищення мінімальної заробітної плати також впливає на загальний тренд, адже вона зросла на 6% з початку року та майже на 13% з квітня 2024 року.

Також наш портал повідомляв, що в власники ресторанів самі миють посуд: нестача робочих рук вдарила по ринку праці

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що з арплати українців злетіли: хто заробляє найбільше, а хто залишається "на дні"

Вам варто знати, чи не платите за комуналку? Ризикуєте залишитися без зарплати