У 2024 році в Україні підвищили прожитковий мінімум, разом з яким виросли й деякі доплати пенсіонерам, у тому числі за понаднормовий стаж. Про це йдеться у матеріалі "24 Каналу".

Літні українці, які отримують пенсію за віком та накопичили стажу більше, ніж необхідно, можуть отримувати доплати до основного розміру пенсії.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Для тих, хто вийшов на заслужений відпочинок після жовтня 2011 року, розмір страхового стажу має перевищувати 35 років для чоловіків і 30 років для жінок. Якщо ж вихід на пенсію був до жовтня 2011 року, то понаднормовий стаж вважається інакше: для чоловіків після 25 років стажу, для жінок – після 20 років.

Отримання пенсії. Фото: скрін youtube
Отримання пенсії. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

Скільки доплачують пенсіонерам

Доплата за понаднормовий стаж збільшилася у 2024 році разом із підвищенням прожиткового мінімуму осіб, які втратили працездатність, що зараз становить 2361 гривню.

Ця доплата не може бути вищою за 1% від цього показника, тобто за кожен "зайвий" рік 23,61 гривні доплати. Зазначається, що максимальна сума бонусу за понаднормовий стаж у 2024 році може становити 708 гривень.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, яка пенсія матиме особи на повному державному утриманні: особливості для різних категорій.

Також наш портал інформував, неуважність може коштувати половини пенсії: як змінити дані про страховий стаж через інтернет.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українські пенсіонери стануть багатшими, але "губу розкочувати" не потрібно: яку надбавку можна отримати влітку.