Підвищення тарифу на електроенергію до 4,32 грн/кВт відчутно вдарить по кишенях українців та змінить ринок нерухомості. Про це повідомив генеральний директор GREENOL Олег Приходько.

Ось кілька змін, які можуть статися:

Зростання витрат на утримання житла. Тепер комуналка стане дорожчою для більшості домогосподарств. Багато хто почне замислюватися про те, як зменшити витрати на електроенергію, що може знизити і без того невеликий попит на великі квартири та будинки під час війни.

Люди шукатимуть способи економити, включаючи перехід на більш енергоефективні рішення або вибір меншого житла.

Багатоквартирний будинок / фото: скріншот Youtube
Багатоквартирний будинок / фото: скріншот Youtube

Популярні новини зараз
Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі
Показати ще

Підвищення вартості оренди. Власники, які здають житло в оренду, швидше за все піднімуть ціни, щоб покрити нові витрати на електроенергію.

Це може зробити оренду дорожчою та менш доступною для деяких, особливо для переселенців, які сильно залежать від субсидій та підтримки.

Попит на енергоефективні будинки. Підвищення тарифів може стимулювати інтерес до енергоефективних будівель та інфраструктури.

Інвестори та забудовники все більше звертатимуть увагу на енергозберігаючі технології та матеріали при будівництві нових об'єктів, щоб зменшити витрати на електроенергію.

Брак електроенергії. Фото: YouTube
Брак електроенергії. Фото: YouTube

Ринок комерційної нерухомості. У комерційному секторі зростання витрат на електроенергію призведе до збільшення експлуатаційних витрат.

Це змусить компанії переглядати свої стратегії розміщення офісів та виробничих приміщень, можливо, переходячи на більш компактні та енергоефективні офіси.

Інвестиційний клімат. Для іноземних інвесторів, які розглядають можливість вкладення коштів в українську нерухомість після війни, підвищення тарифів на електроенергію стане важливим фактором при ухваленні рішень.

Вони ретельніше оцінюватимуть потенційні витрати на утримання нерухомості та планування бізнесу.

оренда житла
оренда житла

На думку Олега, підвищення тарифів на електроенергію стане важливим фактором, який змінює ринок нерухомості. Учасникам доведеться пристосовуватись до нових умов, впроваджувати інноваційні рішення для зниження енергоспоживання та оптимізації витрат.

Інакше багатьом доведеться жорстко економити на освітленні та теплі, що сильно вдарить по малозабезпечених українців, включаючи пенсіонерів та людей з обмеженими можливостями.

Раніше ми писали, купити квартиру зараз чи почекати: поради експертів

Крім того, Знай.ua повідомляв, в оїнам ЗСУ збудують ЖК у Львові і навіть без скандалів - ціна за "квадрат" дивує

Також наш портал інформував, що Одеський суддя-мільйонер купив квартиру за 15 гривень і вписав у неї всю сім'ю: діти виростуть – навряд чи продадуть