В Україні система нарахування пенсійних виплат для держслужбовців істотно відрізняється від тієї, що діє для звичайних громадян. Варто знати, в чому різниця між ними.

Про це розповіли “Факти”.

Пенсії держслужбовців

Розмір

Раніше держслужбовці отримували пенсію, яка становила від 60% до 90% їхньої зарплати. Проте з часом цю частку буде зменшено, і лише одиниці зможуть отримувати такі виплати.

Пенсія. Фото: скрін youtube
Пенсія. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії Кабачки в сметані будуть кращими за гриби: цей рецепт стане вашим улюбленим на літо
Показати ще

Залежність від дати виходу на пенсію

Ті, хто вийшов на пенсію раніше, отримують 90% від колишньої зарплати, а ті, хто пішов на заслужений відпочинок пізніше, мають вже 60%.

Порівняння з пенсіями звичайних громадян

Для отримання 60% від зарплати у вигляді пенсії звичайній людині потрібно було б пропрацювати 60 років та мати високу заробітну плату.

Пенсії звичайних громадян

Розмір

У 2024 році пенсійні виплати українців зросли. Найбільші пенсії – понад 10 000 гривень – мають 12,06% пенсіонерів. Проте значна частина людей (26,84%) все ще отримує виплати менш як 3 000 гривень.

Розподіл пенсій за розміром:

  • 17,27% – від 3 001 до 4 000 гривень;

  • 18,61% – від 4 001 до 5 000 гривень;

  • 25,22% – від 5 001 до 10 000 гривень.

Виплати пенсій, скріншот: YouTube
Виплати пенсій, скріншот: YouTube

Нагадаємо, які українці можуть залишитись без надбавок до пенсійних виплат.

Як повідомляли раніше, хто з українських пенсіонерів має право отримати матеріальну допомогу від держави.

Як писав "Знай" раніше, українцям розповіли, як отримати 2 або 3 пенсії.