У столиці розпочалися заходи щодо виявлення та контролю поширення шкідливих організмів, які можуть завдати шкоди рослинам. Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Києві вирішили застосувати спеціальні феромонні пастки для моніторингу ситуації.

21 травня 2024 року державні інспектори розпочали встановлення таких пасток на території ландшафтного заказника "Озеро Вербне" в Оболонському районі. Перші пастки призначені для виявлення небезпечного шкідника – вузькозолатки ясенової смарагдової.

Міський парк / фото: скріншот Youtube
Міський парк / фото: скріншот Youtube

Протягом року фахівці стежитимуть за поширенням низки карантинних видів комах, серед яких вузькозолоті березові та ясеневі, вусачі різних видів, західний квітковий трипс, капровий жук, середземноморська плодова муха та тютюнова білокрилка.

"Феромонні пастки – це спеціалізовані міні-контейнери, які використовуються для заманювання та вилову комах за допомогою відповідного запаху", - заявляють у Держпродспоживслужбі.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Вони ефективно "заманюють" лише тих представників фауни, чиї феромони застосовують у пастці. Такий метод дозволяє виявляти шкідників та визначати місця їх поширення для вжиття необхідних заходів щодо локалізації та ліквідації.

Парк "Вічна Слава". Фото: скрін youtube
Парк "Вічна Слава". Фото: скрін youtube

Систематичний моніторинг із застосуванням феромонних пасток допомагає своєчасно реагувати на появу карантинних організмів та запобігати поширенню шкідників серед зелених насаджень міста. Це важливий крок для збереження екосистеми столиці.

Нагадаємо, українці скаржаться на "недоторкані" будинки при відключеннях світла

Як повідомляв "Знай.ua", як заощадити майже 5 тисяч гривень на дитячому садку в Києві

Знай.ua писав, втомлені і злі українці збунтувалися через "світлове шоу" в столиці вночі: YASNO спробували виправдатися