У 2024 році українців, які не виконують свої обов'язки щодо оплати житлово-комунальних послуг, чекають серйозні наслідки, включаючи штрафи, пені, примусове стягнення боргів і навіть можливість відключення від комунальних послуг.

Незважаючи на складні умови, що виникають через воєнний стан, уряд у 2024 році продовжує застосовувати суворі заходи щодо боржників, які не виконують свої зобов'язання з оплати комунальних послуг.

Платіжки за комуналку
Платіжки за комуналку

Відповідно до рішень Кабінету Міністрів, мораторій на штрафи та стягнення несплати житлово-комунальних послуг був введений у 2022 році, але зараз ці обмеження зберігаються лише для тимчасово окупованих територій та зон бойових дій.

Згідно з законодавством, наявність боргів за несплату житлово-комунальних послуг може призвести до наступних наслідків:

Популярні новини зараз
Українцям нагадали про надбавки до пенсії: кому можуть доплатити Кінець скоро? Ліванська провидиця, що передбачила COVID-19, дала прогноз щодо війни в Україні Знову таке побачите не скоро: 22 червня обов'язково треба звернути увагу на небо Продати земельний пай може не вийти: які умови ставлять українцям
Показати ще
  • Боржнику можуть бути нараховані штрафи та пені за несплату послуг.
  • У разі відсутності оплати боргів примусове стягнення може бути здійснене через суд.
  • Існує ймовірність відключення боржників від комунальних послуг у разі несплати або неповної оплати.

До того ж, у 2024 році змінено правила, які стосуються подання заяви про тимчасову відсутність у житловому приміщенні споживача та інших осіб на період понад 30 календарних днів. Ця норма вимагає, щоб постачальники комунальних послуг мали офіційне підтвердження про відсутність мешканців у квартирі чи будинку на тривалий термін.

Для засвідчення факту відсутності мешканців у житловому приміщенні можуть бути використані наступні документи:

  • Довідки з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання.

  • Довідки про проходження військової служби.

  • Довідки про відбування покарання.

  • Документи, що підтверджують перетин державного кордону.