Пенсіонери в Україні часто стикаються з фінансовими труднощами, особливо у світлі економічних викликів та триваючих конфліктів. Щоб підтримати цю вразливу категорію населення, держава та міжнародні організації впроваджують різні програми.

Вони спрямовані на збільшення їх місячних доходів через спеціальні надбавки до пенсій. Пенсіонери, які старші за 70 років і отримують пенсію меншу за 10 340,35 гривень, мають право на вікову надбавку:

  • якщо вам від 70 до 74 років, ви отримаєте додатково 300 гривень,
  • якщо вам від 75 до 79 років, ваша надбавка складе 456 гривень,
  • пенсіонерам від 80 років належить надбавка у розмірі 570 гривень.

Ці надбавки додаються автоматично, тому не потрібно звертатися особисто до Пенсійного Фонду. Літні люди, чия пенсія не перевищує 3 250 гривень і які проживають у зонах активних бойових дій або потенційно небезпечних зонах, можуть отримати доплату від ООН.

Важливо, що з березня 2023 року ці особи не отримували виплат для внутрішньо переміщених осіб або допомогу від міжнародних організацій. Такі доплати теж нараховуються автоматично.

Регіони для доплат від ООН включають:

Популярні новини зараз
ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця
Показати ще

Миколаївська область, Херсонська область, Дніпропетровська область, Чернігівська область, Луганська область, Донецька область, Харківська область, Запорізька область, Сумська область.

Сума доплати розраховується як різниця між 3 250 гривнями і фактичною пенсією особи. Наприклад, якщо пенсія становить 3 000 гривень, надбавка складе 250 гривень.

Нагадаємо, вийти на пенсію стане складніше: на українців чекає непроста старість

Вам буде цікаво дізнатися єдиний шанс вижити для багатьох: як оформити субсидію