У Верховній Раді України зареєстровано законопроект про наслідування боргів у разі смерті родичів. Якщо закон буде ухвалено, українці вже не мають змоги відмовитися від спадщини, якщо покійний спадкоємець має зобов'язання перед кредиторами.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, такі дії вважаються "порушенням принципів моральності та сумлінності у цивільних правовідносинах", оскільки спрямовані на приховування активів, які можуть бути вилучені кредиторами померлого.

Гроші, борги / фото: Instagram
Гроші, борги / фото: Instagram

Слід звернути увагу! Закон визнає, що родич померлого, який постійно проживав з ним на момент відкриття спадщини, прийняв спадок, якщо не заявив у нотаріуса про відмову від нього.

Час цього – 6 місяців із моменту смерті спадкоємця.

Популярні новини зараз
Українців ловитимуть посеред вулиці — ТЦК отримали нові повноваження по перевірці документів Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші
Показати ще

Якщо особа прийняла спадщину, будучи спадкодавцем із заборгованістю, йому доведеться розрахуватися за цей борг.

Борги, 24 канал
Борги, 24 канал

Спочатку потрібно буде заблокувати банківські картки померлого родича та надати свідоцтво про смерть. Це може бути оригінал або нотаріально завірена копія.

Таким чином, відсотки по покійному кредиту, що перебуває, не будуть нараховуватися, і спадкоємець буде зобов'язаний сплатити тільки основну суму боргу.

Крім того, ми повідомляли, заплатіть за троюрідну тітку, яку ніколи не бачили: на українців хочуть повісити борги померлих родичів

Знай.ua також писав, пропустіть момент - залишитеся без спадщини: коли потрібно звернутися до нотаріуса