Понад 80 тисяч українських сімей виявили готовність допомагати тим, хто опинився в скрутній ситуації. Ці сім'ї відкрили свої серця та двері для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які були змушені покинути свої домівки через війну. Тож за це держава підготувала для них фінансовий бонус.

Одним із способів, яким держава виявляє свою підтримку власникам житла, які приймають ВПО, є надання компенсації за комунальні послуги. Ця допомога призначена для зменшення фінансового тягаря, який несуть господарства, розмістивши переселенців. Основні види послуг, які покриває компенсація, включають електроенергію, газ, водопостачання та опалення.

ВПО виплати
ВПО виплати

Процес отримання компенсації нескладний, але вимагає деяких формальностей:

  • Сповіщення місцевої адміністрації. Власникам житла необхідно негайно повідомити місцеву адміністрацію про те, що вони приймають ВПО у своїй домівці. Це можна зробити як у паперовій, так і у електронній формі, додаючи копії відповідних документів.
  • Подання заяви на компенсацію. Заява на отримання компенсації повинна бути подана у відповідний відділ місцевої адміністрації з першого по п'яте число місяця, наступного за звітним. У заяві необхідно вказати всі необхідні дані та додати копії документів, що підтверджують заселення ВПО та банківські реквізити для переказу коштів.

Однак, важливо пам'ятати, що місцева адміністрація залишає за собою право перевіряти надані відомості. Це включає організацію виїздів за адресами розміщення внутрішньо переміщених осіб та вимогу пред'явлення документів, що підтверджують відсутність родинних зв'язків між власником житла та переселенцями.

Популярні новини зараз
Астронавт повернувся з космосу і розкрив "брехню", в якій живе Людство З 1 січня почне діяти новий законопроєкт: наскільки він засмутить водіїв В Україні індексація пенсій отримала "добро": хто отримає надбавку вже у серпні Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців
Показати ще

Раніше ми розповідали, що ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити

Нагадаємо, що Виплати ніхто не чіпатиме: переселенців порадували доброю звісткою