Українці будуть змушені продовжувати працювати та виходити на пенсію не в 60 років, а значно пізніше. Таке рішення пов'язане з нестачею людських ресурсів для економічного відновлення країни.

Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час виступу на форумі "Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення". На її думку, збереження активного працездатного населення просто необхідне для забезпечення стабільного економічного розвитку.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Зараз в Україні спостерігається тенденція демографічного старіння, а кількість населення зменшується, частково через військові конфлікти. Це створює невигідну ситуацію, де на кожного пенсіонера припадає менше працюючих громадян, і ускладнює утримання пенсійної системи в майбутньому.

На думку Жолнович, щоб зберегти трудову активність українців похилого віку, необхідно підвищити доступність та якісті медичної допомоги, займатися профілактикою захворювань замість екстреного лікування, покращити сферу послуг для пенсіонерів з інвалідністю, а також, поширювати їдею здорового способу життя та зменшення шкідливих звичок.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли
Показати ще

Згідно зі словами міністерки, для заміщення принаймні 40% заробітку для пенсіонерів необхідно залучити ще близько 6 мільйонів працюючого населення відповідного віку. Для досягнення цієї мети міністерство буде активно працювати над залученням українців з-за кордону та мігрантів до працевлаштування в Україні.

Нагадаємо, Жінки змушені опановувати трактори: чоловіків стає все менше у професії

Раніше ми повідомляли, що Соціальна допомога перетворилась на безгрошів'я: через обіцянки пенсіонер втратив все