З очевидних причин українці під час війни дедалі більше цікавляться питанням, як успадкувати майно, якщо воно знаходиться на тимчасово окупованих територіях.
Про всі нюанси та особливості цієї продудури розповіла волонтер системи БПП Кейван Мар'яна Коломийського місцевого центру з надання БВПП.

Заповнення документів, фото
Заповнення документів, фото

Згідно із законом "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", українців в особливому порядку забезпечують правами.

Усі органи влади та їхня діяльність на окупованих територіях є незаконними, тому будь-який акт, який вони видають, вважається недійсним. Окрім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу.

Виходячи з цього, для наслідування майна українцям слід звернутися до нотаріальних органів на підконтрольній Україні території. Важливий момент: у разі смерті спадкодавця на окупованій території перед зверненням до нотаріуса до прийняття спадщини необхідно встановити факт його смерті.

Українці, скріншот: YouTube
Українці, скріншот: YouTube

Щоб це зробити, потрібно звернутися до місцевого суду на підконтрольній Україні території. Такі заяви розглядаються невідкладно з подання до суду, а свідчення видається до рук. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини вважатиметься місце подання спадкоємцем першої заяви про прийняття спадщини.

Які документи необхідні:
  • свідоцтво про смерть спадкодавця;
  • документи, що підтверджують родинні зв'язки зі спадкодавцем (свідоцтво про народження/шлюб);
  • заповіт (за наявності);
  • паспорт та РНОКПП (ідентифікаційний код) спадкоємця/спадкоємців;
  • оригінали правовстановлюючих документів на спадкове майно.

Нотаріус, скріншот: YouTube
Нотаріус, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі
Показати ще

Нагадаємо, що в такій ситуації близько 500 тисяч чоловіків: в Україні ще одну категорію "урізали" відстрочку.

Раніше ми повідомляли, що стосується всіх водіїв: деякі штрафи більше не дійсні в Україні.