В Україні є категорії громадян, які, досягши 60 років, не мають необхідного страхового стажу для оформлення пенсії. Що робити у такій ситуації, розповіли спеціалісти Пенсійного фонду.

До ПФУ звернувся українець, якому виповнилося 60 років, але він не зміг оформити пенсію через брак стажу.

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

"Чи можу я сплачувати добровільний внесок, якщо мені вже виповнилося 60 років, але через недостатню кількість страхового стажу пенсію не призначено?", - йдеться у повідомленні.

Фахівці Пенсійного фонду пояснили, що сплачувати добровільні внески можуть як застраховані, так і незастраховані особи віком від 16 років.

Популярні новини зараз
ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40% Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників "Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж
Показати ще

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

"Важливо, щоб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування була інформація про таких громадян і вони не були пенсіонерами", - відповіли у відомстві.

Тобто, 60-річні українці, які ще не є пенсіонерами, можуть сплачувати добровільні внески для придбання стажу, доки не набудуть права на пенсію.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, грошова допомога на три місяці: пенсіонерів порадують додатковою копійкою.

Також наш портал інформував, яку пенсію вигідніше оформляти – за інвалідністю чи віком: важливе роз'яснення.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, нещасні 300 гривень і тих можуть не дати: кому не світить вікова надбавка після 70 років.