В Україні з травня вступають в силу зміни щодо призначення житлових субсидій після завершення опалювального сезону.

Більшість українців продовжать отримувати допомогу автоматично, однак існують певні категорії українців, яким необхідно звернутися до Пенсійного фонду України для подання або оновлення документів.

субсидії
субсидії

З 1 травня, з настанням неопалювального періоду, субсидії продовжаться автоматично до кінця квітня 2025 року для тих, хто уже є їх отримувачами.

Однак існують винятки для наступних категорій осіб:

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс
Показати ще
  • Люди, які орендують житло і платять за комунальні послуги.
  • Сім'ї, де живуть внутрішньо переміщені особи.
  • Родини, де проживає менше людей, ніж зареєстровано.
  • Ті, хто хоче отримати субсидію на купівлю газу або палива.

Щоб перепризначити субсидію або оновити ваші дані, необхідно подати всі потрібні документи до ПФУ до 1 травня.

Субсидії в Україні
Субсидії в Україні

Якщо ви звернетеся після цієї дати, то субсидія почне діяти з місяця, коли ви подали документи, але вже після старту неопалювального сезону.

Щоб дізнатися, чи маєте ви право на субсидію, зайдіть на сайт ПФУ і скористайтеся їхнім електронним кабінетом. Там легко знайти всю необхідну інформацію.

Субсидії / фото
Субсидії / фото

Також деякі групи людей, наприклад, учасники бойових дій або багатодітні родини, можуть отримати знижки на комунальні послуги. Розмір цих знижок встановлюється законом і може бути різним.

Тому важливо вчасно звернутися до Пенсійного фонду з усіма необхідними документами, щоб гарантувати безперервне отримання допомоги в теплий період року.

Нагадаємо, нарахують лише половину субсидії: українців попередили про зменшення допомоги

Раніше ми писали про те, що якщо не хочете затримок із виплатами: кому з пенсіонерів потрібно терміново звернутись до ПФУ