Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з великою відповідальністю стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що комунальники застерегли побутових споживачів від неприємностей із платіжками за ЖКП.

Цього разу наші читачі дізнаються, на що потрібно звернути увагу та що необхідно регулярно контролювати.

Про це розповіли фахівці з прес-служби Комунального концерну "Центр комунального сервісу".

Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube

Щоб уникнути неточностей у квитанціях за комуналку, користувачам потрібно не лише своєчасно передавати показання приладів обліку, а й проводити їхню регулярну перевірку як мінімум раз на чотири роки.

Популярні новини зараз
Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

Дані лічильника світла, скріншот: ДТЕК
Дані лічильника світла, скріншот: ДТЕК

Точна інформація про те, як часто потрібно перевіряти лічильники, може бути вказана:

- у техпаспорті приладу,
- у документі про перевірку.

Що буде, якщо не перевірити лічильник

За словами комунальників, ігнорувати перевірку облікових приладів не можна, оскільки через її відсутність показання лічильника можуть бути визнані недійсними. Відповідно, це відіб'ється на сумах у платіжках.

Показники лічильника. Фото: скрін youtube
Показники лічильника. Фото: скрін youtube

"Якщо вчасно не виконати перевірку лічильника, його буде знято з абонентського обліку: постачальники послуг надалі не зможуть використовувати показання приладу як привід для обсягу нарахувань", – попередили у Центрі комунального сервісу.

Справа в тому, що якщо лічильник знято з абонентського обліку, то суми до оплати за ЖКП розраховуються за іншими алгоритмами, на які впливають технічні характеристики залежно від наявності загальнобудинкового лічильника: за наявності показання приладу; за відсутності – норма споживання.

В обох випадках цілком ймовірно, що підсумкова сума у ​​платіжках буде вищою, ніж при обліку за допомогою індивідуальних лічильників.

Нагадаємо, подорожчання майже на 40%: на українців чекає "сюрприз" у платіжках.

Раніше повідомлялося, що теплоенерго вимагають підвищити тарифи: як зміняться платіжки українців.

Також, два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору.