У травні не передбачено нових підвищень пенсійних виплат. Проте деякі літні українці матимуть змогу отримати надбавки. Про це йдеться у матеріалі Пенсійного фонду України.

В останній весняний місяць зможуть отримати бонус до пенсії українці, яким виповниться 70 років. Таким громадянам щомісячно виплачуватимуть "вікову" надбавку у розмірі 300 гривень. З віком сума виплати зростатиме.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Надбавки за віком:

  • з 70 до 74 років – 300 гривень щомісяця;
  • з 75 до 80 років – 456 гривень щомісяця;
  • з 80 років і надалі – 570 гривень щомісяця.

Ця доплата призначається автоматично, без додаткового звернення до органів ПФУ. Однак отримувати її можуть особи, у яких загальний розмір пенсії не перевищує 10340,35 гривні.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Пенсія. Фото: скрін youtube
Пенсія. Фото: скрін youtube

Ще пенсіонери можуть оформити надбавку через погіршення здоров'я. Розмір виплати на даний момент становить 944 гривні та нараховується лише на підставі особистого звернення людини.

Для отримання бонусу необхідно відповідати певним критеріям:

  • пенсіонер віком від 80 років;
  • отримує пенсію за віком;
  • мешкає сам;
  • потребує постійного догляду через стан здоров'я.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, якщо не хочете затримок із виплатами: кому з пенсіонерів потрібно терміново звернутись до ПФУ.

Також наш портал інформував, пенсіонери залишаться без виплат? Через одну просту "помилки" українці можуть позбавити себе допомоги.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, яку пенсію вигідніше оформляти – за інвалідністю або за віком: важливе роз'яснення.